Як розповів голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, у цей час не можна стріляти, проводити вибухові роботи, санітарні рубки лісу, ралі та інші змагання на транспортних засобах, запускати феєрверки, використовувати моторні маломірні судна (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу” (№ 322 – VIII від 9 квітня 2015 року).
Він нагадав, що штрафи для порушників тиші становлять 510-850 гривень для громадян та 850-1190 гривень для посадових осіб.
За словами голови ДЕІ, сьогодні близько мільйона видів тварин та рослин по всій планеті під загрозою зникнення.
Для нашої країни ця проблема надзвичайно актуальна. Якщо до Червоної книги 1980 року було занесено лише 85 видів тварин, то наразі – вже 687. Тому треба створити максимально сприятливі умови для відтворення їх популяції. Одна з таких умов – це тиша”, – пояснив Андрій Мальований
Він зауважив, що Держекоінспекція в час сезону тиші планує низку заходів, зокрема, спільно Нацполіцією, Держлісагентством, місцевими органами влади буде проводити перевірки та фіксувати порушення.
Крім того, спільно з екологами, громадськими активістами та журналістами будуть створені оперативні групи реагування для запобігання та недопущення порушень природоохоронного законодавства в сезон тиші.
До слова, серед зникаючих видів тварин в Україні опинились і байбаки, тому їх занесли до Червоної книги.