Малюк, який не міг їсти. Столичні хірурги врятували однорічного Єсенія

Автор: Любава Лисичкіна
19:55 04.01

В перші дні в пологовому будинку стало зрозуміло: щось пішло не так. Малюк постійно спав і нічого не їв. Це сполохало і батьків, і лікарів.

Малюк, який не міг їсти. Столичні хірурги врятували однорічного Єсенія Фото: Охматдит
Як зазначається, хірурги Охматдиту зробили ряд унікальних операцій та врятували дитину з атрезією стравоходу ( непрохідний стравохід). 
 
Реанімобілем хлопчика з мамою забрали у реанімацію Запорізької обласної лікарні. Там дитині надавали допомогу та зробили 4 операції. На жаль, вони не принесли бажаного результату. Попереду дитину чекала трансплантація і практично точно інвалідність.
 
У лютому 2021 малюк потрапив в Охматдит.
 
«На той момент у дитини був так званий “роз’єднаний стравохід”: частина виведена на шию, а нижня частина закінчувалася сліпим кінцем. Харчуватися малюк міг лише за допомогою гастростоми»,— розповів дитячий хірург, професор Євген Руденко. 
 
В Охматдиті діють за підходом збереження стравоходу. І Єсеній не став винятком. Таких пацієнтів вже 10 дітей.
 
«Раніше у подібних випадках робили надскладну операцію, коли замість стравоходу проводили товсту кишку і зшивали її з верхнім кінцем і зі шлунком. Але зараз ми використали новітні методи та змогли зберегти стравохід дитині»,— поділився завідувач відділення торако-абдомінальної хірургії Михайло Сільченко.
 
Для цього в Охматдиті виконали 8 операцій. За час перебування в лікарні малюк встиг побувати у відділенні хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку, відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей та відділенні торако-абдомінальної хірургії.
 
Наразі  Єсенію 1 рік і 2 місяці, хлопчик непогано стоїть на ногах і  його  вже виписали з Охматдиту. 
 
Нагадаємо, лікарі Охматдиту витягли зі стравоходу підлітка зубну щітку. Причина проковтування шокує.

Великий Київ у Google News

підписатися