Малорухливий спосіб життя пов’язаний з швидшим старінням мозку у людей похилого віку

пенсіонерка смартфон

У тих, хто проводив більше часу сидячи, як правило, була гірша епізодична пам’ять та спостерігалося швидше зменшення обсягу гіпокампу протягом 7-річного періоду дослідження та швидше зниження швидкості когнітивних процесів.

Результати були опубліковані в журналі Асоціації боротьби з хворобою Альцгеймера.

Сидячий спосіб життя потребує дуже низьких енергетичних витрат, наприклад перегляд телевізора, робота за столом або за комп’ютером. Він відрізняється від просто фізичної неактивності: людина може виконувати щоденні рекомендації щодо фізичних навантажень і при цьому проводити більшу частину дня у сидячому положенні.

Тривалий сидячий спосіб життя пов’язаний із низкою негативних наслідків для здоров’я, включаючи підвищений ризик серцево-судинних захворювань, ожиріння, діабету 2 типу та деяких видів раку. Він також пов’язаний з порушенням постави, болями в спині, зниженням м’язової сили та підвищеним рівнем тривожності та депресії.

Аналізуючи зміни з плином часу, дослідники виявили, що більш тривале перебування у сидячому положенні у вихідному стані передбачало швидше зниження обсягу гіпокампу – ключової структури мозку, що відповідає за пам’ять.

Крім того, в учасників, які проводили більше часу в сидячому положенні, спостерігалося швидше зниження здатності до запам’ятовування назв та швидкості когнітивних процесів. Це вікове зниження відбувається природним чином, але дослідження показало, що воно прогресувало швидше у тих, хто проводив більше часу у сидячому положенні.