“Маленька революція та велика перемога духу українського народу”. У Києві відзначили річницю підняття прапора над столицею

Біля будівлі Київської міської ради сьогодні, 24 липня, відбулися урочисті заходи із нагоди 31-ї річниці підняття українського прапора над столицею. У них взяли участь міські депутати різних скликань, серед яких були і безпосередні учасники цієї історичної події.

Із вітальним словом виступив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, зауваживши, що день підняття українського прапора над столицею увійшов у історію не тільки Києва, але й всієї України.

Попри шалений супротив, залякування, зриви та затягування процесу, над Київською міською радою замайорів Державний Прапор України. Тоді біля тисячі спецпризначенців не пішли проти 200 тисяч киян, які зібралися на Хрещатику. І це була також титанічна робота Демократичного блоку Київради. Я дуже вдячний тим людям, які не злякалися, не пішли на компроміси, та змогли підняти на щоглі синьо-жовтий прапор. Це була одна з відправних точок, коли держава дійсно підтвердила, що вона не зверне зі шляху незалежності”, – сказав він.

Заступник мера зауважив, що Київ завжди був містом вільних людей та задавав політичні тренди.

Київ завжди був форпостом незалежності: і у 1990, і у 1991, і у 2004 та 2013 роках”, – додав він.

Володимир Бондаренко нагадав, як тодішній заступник голови Київської міської ради Олександр Мосіюк після цілоденного марафону засідання президії сказав вирішальні слова: “Беру на себе відповідальність і закликаю депутатів разом підняти прапор”.

За словами Олександра Мосіюка, який також був присутній на урочистостях, цей день залишиться в історії як маленька революція та велика перемога духу українського народу.

Дивлячись в очі людям, які зібралися тоді під стінами Київської міської ради, ми розуміли, що підняти прапор було нашим обов’язком. Після підняття прапору, люди, які стояли на Хрещатику, символічно заспівали Гімн України. За 13 місяців до проголошення незалежності України, Київ був єдиним містом, яке показало силу духу та прагнення до незалежності українського народу”, – сказав він.

Архівні фото подій 24 липня 1990 року розмістили на виставці “Обличчя української незалежності” біля будівлі Київради, де також де демонструються фотографії основних віх історії незалежної України.

Читайте також: День прапора у Києві, день Ольги – які сьогодні відзначають свята, прикмети, заборони

Нагадаємо, що рішенням Київської міської ради № 228/949 від 06.07.2000 року встановлено День національного прапора у столиці України – місті Києві, який відзначається щорічно 24 липня. Саме в цей день у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над будівлею Київської міської ради. За тиждень до цієї події Верховна Рада України ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

Перед тим, як синьо-жовтий прапор підняли над столицею, його освятили в Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київської міської ради. Нині прапор зберігається в Національному музеї історії України.