«Мала зовнішні статеві органи у вигляді чоловічих» – в Охматдиті провели надскладну операцію

Автор: Любава Лисичкіна
22:07 28.11

Операція тривала понад 6 годин та включала реконструкцію жіночих зовнішніх статевих органів із використанням тканин, які раніше формували чоловічий орган.

«Мала зовнішні статеві органи у вигляді чоловічих» – в Охматдиті провели надскладну операцію
Спеціалісти Охматдиту розповіли унікальну історію прекрасної, ніжної та сильної дівчинки, яка мала зовнішні статеві органи сформовані як чоловічі. І хоча це рідкісна патологія, такі випадки трапляються і змушують страждати дітей як фізично, так і емоційно.
 
12-річна дівчинка народилася з адреногенітальним синдромом – рідкісна патологія, пов’язана з надлишковим виділенням корою наднирників чоловічих статевих гормонів. Як наслідок, зовнішні статеві органи приймають чоловічий вигляд замість жіночого.
 
«У дитини внутрішні статеві органи розвинуті як жіночі. Вона має матку, вагіну, яєчники, але є одне «але» – саме вагіна впадає дуже близько до сечового міхура. У неї найвищий ступінь цієї патології, коли вихід статевих органів і вихід сечовивідної системи об’єднаний і виходить через уретру. Тому зовнішні статеві органи мають суто звичайний вигляд чоловічого пенісу», – пояснює Максим Пономаренко, завідувач відділення урології НДСЛ «Охматдит». 
 
Операція тривала понад 6 годин та включала реконструкцію жіночих зовнішніх статевих органів із використанням тканин, які раніше формували чоловічий орган. Основним завданням було створення анатомічно правильної піхви та роз’єднання сечовивідної і статевої систем. Втручання вимагало ретельного поділу тканин та формування нових структур для забезпечення повноцінного життя дівчинки.
 
Дівчинка знаходилася у відділенні гінекології. Зараз дитину виписали. Тепер на неї чекає реабілітація та можливість жити повноцінним життям, зберігаючи шанс на народження дітей у майбутньому.
 
«Ця операція мала не тільки медичні показники. Дівчинку це тригерило й ранило. Часто вона відчувала себе не такою, як всі. Зазнавала образ від однолітків. Тому таке втручання було їй дуже необхідно та стало важливим кроком до прийняття себе та свого тіла», – додає Аліна Пузько, дитяча урологиня Охматдиту. 
 

Великий Київ у Google News

підписатися