Make Київ зеленим Again!

Автор: Великий Київ
16:42 16.07.2019

За даними на 2019 рік у Києві 127 парків, 500 скверів, 78 бульварів. Таким чином на одного жителя Києва припадає…
Читать дальше

Make Київ зеленим Again!
Світлодіодне освітлення

За даними на 2019 рік у Києві 127 парків, 500 скверів, 78 бульварів. Таким чином на одного жителя Києва припадає 20 м² зелених насаджень. Для порівняння, у Парижі і Москві ця цифра становить 14 м², в Лондоні – 12 м², у Берліні – 10 м². Та Київ не збирається зупинятися на таких цифрах і щорічно благоустроює та розширяє зелені зони.

У цьому році Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Голосіївського району почало благоустрій території та розчистку озер у найбільшому парку столиці ім. Максима Рильського.

Парк імені Рильського найстарішій український рукотворний парк з нині існуючих, Закладення ВІН БУВ, ще у 1957 году. Розташованій у Голосіївському районі. Его територія є частина Залишки природного лісу. Родзинка парку – каскад з чотирьох ставків, які розташувалися вздовж долини річки Горіхуватка. У місці відпочинку є безліч розваг на різний смак, але основною причиною реконструкції стало – забруднення водоймищ. Справа в тому, що ці озера створені штучно і є декоративними, а міські забудови, автошляхи, різноманітні смітники, поверхневі стоки та природні умови – мають негативний вплив. Через це відбувається забруднення та замулення, гинуть рослини та риби.

Андрій Мальований, начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА, повідомив нам, що зараз проект перебуває у стадії розробки. «У цьому році буде розроблено проект та концепція роботи. Ведуться обговорення з громадськістю, після цього будуть зроблені висновки що ж потрібно – спортивні, дитячі майданчики. Найголовніше, ми плануємо реконструкцію озер, тому що зараз стан водойм далеко незадовільний. Займається цим питанням Управляння екологією та природних ресурсів і «Київзеленбуд», також допомагають депутати Київради – Володимир Прокопів та Дмитро Калініченко», – розповів Мальований.

За даними, які нам надав пан Андрій зрозуміло, що планом буде передбачено розчищення та поглиблення дна ставків, а також облаштування територій навколо. Роботи будуть проводитися у 4 етапи: перша черга будівництва – озеро 1 та озеро 2. Там планують встановити біоплато (конструкція для природньої біологічної очистки), розчистити водойми, укріпити берег та облаштувати територію. Друга черга будівництва – озеро 3 та струмок до озера 4. На цьому етапі буде проводитись розчистка водойм, днопоглиблення, украплення берегу та благоустрій території. На третій черзі будівництва будуть займатися озером 4 та струмком до озера 5. Проведуть розчистку, днопоглиблення, укріплення та облаштуванням навколо. Остання черга будівництва буде на 5-му озері. Розчистка, укріплення та облаштування. Загальна вартість будівництва коштуватиме місту – 60 668,7 тис. грн.

Але вирішення проблем екології та комфорту не єдине, чим зможе похизуватися ця зелена зона. З кінця квітня цього року, на території парку ім. Максима Рильського, почало працювати відеоспостереження. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, цілодобово стежити за безпекою в парку будуть три охоронця. «Їхнє завдання – не допустити можливого викрадення дітей, вандалізму, конфлікту між відпочиваючими, поширення наркотиків. Якщо ситуація загострюється, протягом десяти хвилин на допомогу прибуде група швидкого реагування. А це ще плюс чотири людини», – пояснив Володимир, додавши, що будуть санкції і до тих, хто неправильно паркується або роз’їжджає на авто по газонах, а такі «умільці», на жаль, є.

Він також зазначив, що завдяки спільним зусиллям парк стане першим об’єктом в Голосіїво, який буде охороняти муніципальна охорона. Таким чином, парк ім. Максима Рильського може стати не тільки найчистішим у місті, а й найбезпечнішим.

Великий Київ у Google News

підписатися