Махінації з будівництвом артезіанських свердловин на 200 тис. грн: підозрюється гендиректорка “Київводфонду”

Автор: Галина Ворона
12:57 11.06

Генеральна директорка комунального підприємства “Київводфонд” підозрюється у розтраті близько 200 тисяч гривень на бурінні артезіанських свердловин у столиці. Їй загрожує до восьми років позбавлення волі.

Махінації з будівництвом артезіанських свердловин на 200 тис. грн: підозрюється гендиректорка “Київводфонду”

Про це повідомляє поліція Києва.

Як встановили правоохоронці, раніше між комунальним підприємством та приватною фірмою було укладено договори про будівництво бюветних комплексів у Дніпровському та Оболонському районах.

По їх завершенню посадовиця, перебуваючи у змові із директором підрядної організації, підписала акти виконаних будівельних робіт, завідомо знаючи, що їх вартість та обсяги виконання не відповідають дійсності.

Зокрема, під час проведення геофізичних досліджень спеціалісти встановили, що глибина свердловин значно менша ніж заявлена в офіційних документах. Таким чином, фігурантка переплатила за невиконані роботи близько 200 тисяч гривень бюджетних коштів.

Зловмисниці повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191 (розтрата бюджетних коштів у великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Водночас у “Київводфонді” наполягають на тому, що всі процедури закупівель і виконання робіт під час будівництва нових бюветних комплексів та артезіанських свердловин виконані відповідно до вимог чинного законодавства та в повному обсязі.

Слідство наполягає на недостатній глибині свердловин, наводячи результати геофізичних досліджень як доказ невідповідності глибини обсадних труб артезіанської свердловини. Однак дослідження не містять однозначних висновків. Вони існують як припущення про можливе використання труби, яка має значно знижені магнітні характеристики, тому чітко не фіксується для остаточних висновків. Тобто останні сформовані без належних доказів та на основі припущень“, – йдеться у повідомленні.

На підприємстві запевняють, що всі об’єкти, на які вказують правоохоронні органи, введені в експлуатацію та забезпечують містян питною водою. За характеристиками вода із зазначених бюветних комплексів відповідає воді Юрського водоносного горизонту, який перебуває на глибині понад 200 м.

Також, за словами комунальників, розмір збитків, що був начебто завданий, невстановлений відповідно до вимог Законодавства України.

Підприємство співпрацює зі слідством, надає доступ до запитуваної наявної документації і розраховує на об’єктивне, неупереджене та справедливе розслідування”, – зазначають у “Київводфонді”.

 Читайте також: Дорогу ремонтували – 300 тис. грн розікрали: отримали підозри посадовці “Київавтодору” та підрядник

Нагадаємо, правоохоронці викрили ділків, які заволоділи майном “Київміськбуду” на понад 282 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися