Махач на Печерську, падіння хреста з куполів Софії, водовозки до Водохреща – найрезонансніші новини дня

Автор: Любава Лисичкіна
21:50 18.01

Сьогодні стало відомо, що під час сутичок між місцевими мешканцями, активістами, що виступають проти забудови схилу та молодиками в балаклавах постраждала жінка. Інцидентом займається наразі поліція. Крім цього, сильний вітер буквально здув триметровий хрест з одного з куполів Софійського собору. Також, столиця готується до Водохреща і до освячення води.

Махач на Печерську, падіння хреста з куполів Софії, водовозки до Водохреща – найрезонансніші новини дня

Махач, побиття жінок та свавілля: як забудовник схилу на Печерську воює з місцевими мешканцями (ВІДЕО)

На вулиці Вільшанській у Печерському районі столиці днями знову відбулися сутички між місцевими мешканцями, активістами, що виступають проти забудови схилу та молодиками в балаклавах, яких направив сюди забудовник. Як відомо, під час протистояння постраждала літня жінка.

Сильний вітер зніс триметровий хрест з куполу Софійського собору (ВІДЕО)

У Києві сильний вітер, який днями вирував у столиці, здув триметровий хрест з одного з куполів Софійського собору.

Зазначається, хрести на Софії, що нині вінчають її куполи, були замінені до Олімпіади-80, їм лише 40 років.

За словами заступника генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадима Кириленка, якщо дотримуватися технології, то вони можуть стояти вічно. Але радянські реставратори, чи поспішали, чи припустилися помилки: основу хрестів, чорний метал, огорнули міддю. Ці метали між собою спрацювали і одне одного “з’їли”.

Цистерни розвозитимуть освячену воду в Києві: де набрати

Напередодні Водохреща працівники “Київводоканалу” традиційно готують автоцистерни, у яких розвозитимуть питну воду для освячення.

Кожна з водовозок проходить санітарну обробку: спочатку її дезінфікують, заповнюючи водою з хлором, а після промивають чистою питною водою. Після цього представники лабораторій відбирають проби води з водовозки та відправляють на аналіз.

Отримавши висновок, що якість води відповідає вимогам, відправляють автоцистерни на освячення.

Великий Київ у Google News

підписатися