Лютий у Києві став першим місяцем, холоднішим за норму

київ зима лебеді

Лютий у Києві став першим місяцем з від’ємним відхиленням від середньобагаторічних показників з травня 2023 року у столиці.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

За спостереженнями метеорологів, середньомісячна температура повітря у лютому в Києві склала -3,7℃, що на 1,4℃ нижче за кліматичну норму.

Найхолодніше у столиці було 13 лютого, коли мінімальна температура під ранок знизилась до -12,3°С, а найтепліше – 1 лютого, коли максимальна температура після полудня досягла +6,4°С.

Опадів на проспекті Науки, 37 випало 12 мм, або 31 % кліматичної норми.

У рейтингу найсухіших з 1891 року цьогорічний лютий посів восьму позицію.

Читайте також: Температура січня у Києві на 5,3°С перевищила норму

Нагадаємо, перший місяць зими у Києві виявився теплішим за кліматичну норму на 1,8°С, а 2024 рік став найтеплішим у Києві за всю історію спостережень. 2025-й вже також відзначився температурним рекордом на Київщині. У Києві рекордну температуру фіксували два дні поспіль – 26 і 27 січня. Аномальне тепло розбудило рослини – у столиці цвіли перші підсніжники та сакури, а на ринках з’явились вербові котики.