“Людей обурює несправедливість!”. Промова Кличка про зняття карантину 12 травня

12:47 04.05.2020

Мер столиці Віталій Кличко під час сьогоднішнього брифінгу звернувся з емоційною промовою щодо зняття карантинних обмежень з 12 травня. Ми публікуємо для читачів повний текст промови.

“Людей обурює несправедливість!”. Промова Кличка про зняття карантину 12 травня
Світлодіодне освітлення
Друзі! Останніми днями багато дискусій та емоцій стосовно термінового і мало не тотального скасування обмежень. Повторю те, що говорив вже раніше: тут не до популізму і не до рейтингів! Діяти треба відповідально і виважено. Розуміючи, що йдеться, перш за все, про здоров’я і життя людей!

Так. Основний удар у боротьбі із розповсюдженням вірусу прийняло на себе місцеве самоврядування. Так. Ми – в кожному місті, містечку та селищі – опинилися один на один із загрозою, що постала. Місцева влада шукає ресурси, організовує закупівлю засобів захисту та тестів, забезпечує медичну допомогу. Ми цілодобово працюємо в своїх містах і селищах.

Ми вистояли вже майже два місяці. Не допустили інфекційного вибуху, який би зруйнував систему охорони здоров’я. А тепер важливо – не звести нанівець усі зусилля. Не зробити так, що вірус вирветься з-під контролю. Не допустити катастрофи і вимушеного повернення до більш суворого карантину.

Що відбувається сьогодні у нас? Людей обурює несправедливість!
Якщо працюють великі торгові мережі, якщо працюють окремі ресторани, – чому не може працювати малий і середній бізнес? Маленькі магазини чи кав’ярні – дотримуючись правил і безпеки.

Давайте шукати і ухвалювати виважені рішення і справедливі! Заради безпеки і життя людей. Заради економіки і розвитку міст та держави. Не погрожувати. Не застосовувати силу чи кримінальні справи. Не вдаватися до популізму. А думати, перш за все, про відповідальність, яку поклали люди на владу.

Люди сьогодні зневірені і стривожені. – За майбутнє своїх родин, за свою роботу. За те, в якому напрямку рухається країна.

Тому переконаний: заради безпеки людей і заради відновлення справедливості має бути чіткий план і рівні умови дотримання та послаблення обмежень. І сьогодні на засіданні уряду я донесу свою позицію.

Київ перший етап такого плану оприлюднив. І, виходячи з епідеміологічної ситуації, ми сподіваємося запроваджувати його з 12 травня.

Іще раз підкреслю: треба зважувати всі ризики – і соціальні, й економічні. Не діяти поспіхом – щоб не оступитися. Я розумію, що всі втомилися від карантину і всім хочеться на волюJ. Але не можна нехтувати безпекою і своїм здоров’ям.

До того ж у ситуації, коли світ очікує на другу хвилю вірусу восени.
Повірте: я кожен день просинаюся з тривогою за те, чи впорається місто з цим викликом? Чи витримають наші лікарні, чи вистачить лікарів в критичній ситуації? Чи вистоїть економіка столиці? Скільки об’єктів із тих, що планували, ми завершимо цього року. Як житимуть кияни і як розвиватиметься місто…

Бо я розумію свою відповідальність за те, що відбувається в столиці. І роблю все, щоб не допустити вибуху хвороби.
Та я переконаний, спільними злагодженими діями і свідомим ставленням до ситуації ми її подолаємо. Бо в нас немає іншого вибору!

Як повідомлялось, за добу у столиці захворіли на коронавірус ще 24 людини, один хворий помер. На сьогодні у Києві вже 1535 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з них 27 летальних. Лідером антирейтингу останніми днями став Дарницький район.

Великий Київ у Google News

підписатися