Лисиця в парку – що робити або краще не робити пояснили зоозахисники

Автор: Любава Лисичкіна
06:17 01.08.2023

За останній тиждень декілька разів можна було побачити історії про лисиць у міських парках. Тож люди йдуть до парку годувати лиса. Чи правильно це, адже такі дії людей можуть зашкодити і їм самим, і тваринам?

Лисиця в парку – що робити або краще не робити пояснили зоозахисники

Як розповіли в UAnimals, руда лисиця живе і в лісі, і в населених пунктах. Тому час від часу можна її зустріти поруч з людьми.

Комусь шкода тварин, а хтось їх вважає загрозою. В результаті – небайдужі люди підгодовують, а інші просять виловити та вивезти лисиць у ліс.

Але в обох варіантах дії людей шкодять тваринам. Та можуть їх вбити. Найкращий план – лишити тварин у спокої.

Не можна:

  • годувати лисиць: дикі тварини звикають, що люди дають їжу та будуть приходити все частіше. І якщо їх не нагодують, то хижаки полюватимуть на свійських тварин.До того ж підгодовують зазвичай їжею нетиповою для хижаків, яка завдає шкоду їхньому здоров’ю;
  • тварин не треба ловити, ви можете травмувати їх і навіть вбити й травмуватися самі.

Варто пояснити дітям, що до хижих тварин не можна наближатися й тим паче годувати чи ловити. Якщо ж ви гуляєте з собакою там, де помічені лиси, завжди тримайте тварину на повідку та обов’язково робіть їй усі обробки та щеплення.

“Нам не слід забувати, що ми частина природи! Надмірне бажання допомогти диким тваринам або страх шкодять усім”, – говорять зоозахисники.

Відомо, киян просять повідомляти про гнізда лелек на електроопорах: куди звертатися.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин