Лише 2 роки як зрозумів, що на метеликах можна заробляти: киянин вирощував комах на балконі

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 08.03

Розмноження метеликів вдома — то певна лотерея, каже Родіон. Коли заводить новий вид, ніколи не має впевненості, що в нього все вийде й метелики будуть розмножуватись.

Лише 2 роки як зрозумів, що на метеликах можна заробляти: киянин вирощував комах на балконі
Світлодіодне освітлення

Як розповідається, спочатку Родіон займався метеликовою справою вдома на балконі. Але його блог розвивався, росла цікавість читачів, з’явилися замовлення.

Тож киянин вирішив масштабувати справу: орендував невеличке приміщення, в якому тепер облаштовує все, як потрібно. Адже для правильного утримання метеликів необхідно подбати про стерильність, гігієну, вологість.

За освітою він хімік-технолог, тому використав знання і досвід, щоб підібрати потрібні компоненти та створити свою рецептуру для корму, хоча спочатку всі його метелики харчувалися з батьківського городу. Зараз кілька видів ростуть на цьому штучному кормі.

“Чому я раджу людям заводити українських метеликів? Бо коли з 200-500 яєць народилися гусениці, то можна висадити їх на дерева й нехай ростуть, поповнюють популяцію. З цим зараз проблеми, а у нас особливо відчутно через війну й окупацію територій. Чи збережуться в Криму певні види метеликів? Невідомо. Бо ворог точно не дбає про екологію та біорізноманіття. Боюся, деякі види втрачені назавжди. Скажімо, метелик Аполлон міг залишатися в Криму, однак сумніваюся, що він зміг вижити там зараз. Тому коли ми випускаємо метеликів, вирощених вдома, в природу, то робимо маленький вклад у різноманіття”, – каже Родіон.

Лише два роки тому Родіон зрозумів, що на цьому хобі можна заробити: продавати метеликів для вирощування і рамки з померлими метеликами. Виявляється, на них є чималий попит. Зазвичай метеликів замовляють підписники його блогу. Вони самі пишуть і питають, чи можна купити рамку з тим чи іншим видом метеликів. Зазвичай люди їх купують для оформлення інтер’єрів.

 

Великий Київ у Google News

підписатися