Як розповідається, спочатку Родіон займався метеликовою справою вдома на балконі. Але його блог розвивався, росла цікавість читачів, з’явилися замовлення.
Тож киянин вирішив масштабувати справу: орендував невеличке приміщення, в якому тепер облаштовує все, як потрібно. Адже для правильного утримання метеликів необхідно подбати про стерильність, гігієну, вологість.
За освітою він хімік-технолог, тому використав знання і досвід, щоб підібрати потрібні компоненти та створити свою рецептуру для корму, хоча спочатку всі його метелики харчувалися з батьківського городу. Зараз кілька видів ростуть на цьому штучному кормі.
“Чому я раджу людям заводити українських метеликів? Бо коли з 200-500 яєць народилися гусениці, то можна висадити їх на дерева й нехай ростуть, поповнюють популяцію. З цим зараз проблеми, а у нас особливо відчутно через війну й окупацію територій. Чи збережуться в Криму певні види метеликів? Невідомо. Бо ворог точно не дбає про екологію та біорізноманіття. Боюся, деякі види втрачені назавжди. Скажімо, метелик Аполлон міг залишатися в Криму, однак сумніваюся, що він зміг вижити там зараз. Тому коли ми випускаємо метеликів, вирощених вдома, в природу, то робимо маленький вклад у різноманіття”, – каже Родіон.
Лише два роки тому Родіон зрозумів, що на цьому хобі можна заробити: продавати метеликів для вирощування і рамки з померлими метеликами. Виявляється, на них є чималий попит. Зазвичай метеликів замовляють підписники його блогу. Вони самі пишуть і питають, чи можна купити рамку з тим чи іншим видом метеликів. Зазвичай люди їх купують для оформлення інтер’єрів.