Лише 19% українців вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямку

19:01 30.06.2020

Соціологічна служба Центру Разумкова вивчила, як українці оцінюють ситуацію у країні і яким політикам довіряють. Результати дослідження як мінімум дивують: лише 19% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, тоді як 61% впевнені, що навпаки. Водночас президент Володимир Зеленський, від якого і залежить розвиток подій, продовжує залишатися політиком з найбільш високим рівнем довіри (йому довіряють 41% опитаних).

Лише 19% українців вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямку

Як повідомляється на сайті Центру, дослідження проводили з 17 по 24 червня 2020 року методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Загальна оцінка ситуації в країні

19% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 61% —  в неправильному. 17,5% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Частка тих, вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 43,5%, що не здатна їх подолати — 17%.

 

Довіра до політиків

Усім політикам, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру. Володимир Зеленський продовжує залишатися політиком з найбільш високим рівнем довіри (йому довіряють 41% опитаних), однак частка тих, хто йому не довіряє, становить 51%.

Дещо нижчим є рівень довіри до Дмитра Разумкова (йому довіряють 32% опитаних, не довіряють 48%). Довіра до інших представників влади є значно нижчою.

Так, Арсену Авакову довіряють 13%, не довіряють — 77%, Денису Шмигалю — відповідно 12% і 61%, Ірині Венедиктовій — 8% і 49,5%, Андрію Єрмаку — відповідно 7% і 50,5%.

Низькою також є довіра і до опозиційних політиків. Юрію Бойку довіряють 22% респондентів, не довіряють — 67%, Святославу Вакарчуку — відповідно 18% і 70%, Петру Порошенку — 17% і 77%, Юлії Тимошенко — 14% і 79%.

Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія "Слуга народу" (за неї готові віддати свій голос 20,5% серед усіх респондентів, або 30% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). "Опозиційну платформу — За життя" готові підтримати відповідно 14% і 22%, за «Європейську солідарність» — відповідно 10% і 16%, за ВО «Батьківщина» —  відповідно 6% і 8,5%, за «Громадянську позицію» — відповідно 2% і 3%, за Політичну партію «Сила і честь» — відповідно 3% і 3%, за «Опозиційний блок» — відповідно 2% і 2%, за Політичну партію «Голос» — відповідно 1,5% і 2%, за Партію Шарія — відповідно 1,5% і 2%, за «Об’єднання «Самопоміч>» — відповідно 1% і 2%, за партію «Українська стратегія Гройсмана» — відповідно 1% і 2%, за ВО «Свобода» — відповідно 1% і 2%, за «Радикальну партію Олега Ляшка» —  відповідно 1% і 1%, за кожну з інших партій — менше 1% респондентів.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський (25% серед усіх респондентів, або 35% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). Мають намір проголосувати за Юрія Бойка відповідно 15% і 20%, за Петра Порошенка — відповідно 11% і 16%, за Юлію Тимошенко — відповідно 6% і 8%, за Ігоря Смешка — відповідно 3% і 4%, за Анатолія Гриценка — відповідно 2% і 3%, за Руслана Кошулинського — відповідно 1% і 2%, за О. Вілкула — відповідно 1% і 2%, за Олега Ляшка — відповідно 1% і 1%.

У випадку, якщо відбудеться другий тур президентських виборів, і до нього, як і в 2019 році, вийшли б Зеленський та Порошенко, за Зеленського проголосували б 41% серед усіх респондентів, або 70% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, за Порошенка — відповідно 16% і 30%.

Читайте також:6 Рейтинг президентів України – найгірший не Янукович (ОПИТУВАННЯ)

Як повідомлялось, за останніми опитуваннями, різниця між часткою тих, хто схвалює дії президента, та часткою тих, хто не схвалює, вперше за останній рік стала від’ємною і становила мінус 7 відсоткових пунктів.

Великий Київ у Google News

підписатися