Ляшка просять не допустити закриття психіатричної лікарні

Автор: Марина Максенко
18:41 17.05

Активісти створили петицію до міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо не допущення закриття неврологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні.

Ляшка просять не допустити закриття психіатричної лікарні

Про це йдеться на сайті petition.kmu.

“Довільно- неврологічних пацієнтів багато, особливо в військовий час, половина Київської області була в окупації, районні лікарні розбомблені, пацієнти декомпенсувалися, високоспеціалізована допомога стала неможливою, тому  що під “шумок” війни вирішли знищити відділення неврології всієї обласної неврології та всієї обласної неврологічнох служби. Є важкі неврологічні пацієнти,які потребують ургентної госпіталізації”, – йдеться на сайті петиції. 

Зазначимо, що Київрада планує розглянути проект рішення щодо передачі одного із комунальних приміщень Київської міської психіатричної лікарні на вулиці Кирилівській, 103 благодійній організації “Фонд пам’яті Бабин Яр”, пов’язаній із російським олігархом Михайлом Фрідманом та українсько-російським бізнесменом Павлом Фуксом, повідомив депутат Київради Олександр Лінчевський, передає LB.ua.

Йдеться про передачу приміщення площею 3 928,7 кв. м в оренду на 49 років для створення музею.

Як зазначає Лінчевський, питання про передачу одного із корпусів лікарні підіймалося і раніше. Утім комісія Київради з питань охорони здоров’я ще до війни відклала розгляд цього проєкту, а управління юридичного забезпечення визнало подібну передачу незаконною.

“Важко пояснити, чому це рішення відноситься на голосування в Київраду зараз, в чому його нагальність у військовий час. Але головне навіть не це. Головне, що цього фонду не повинно існувати взагалі, адже він наполовину фінансуєтся громадянами Росії”, — заявив депутат.

Раніше до Наглядової ради “Фонду пам’яті Бабин Яр” входили російський олігарх Михайло Фрідман та російсько-український бізнесмен Павло Фукс. Перший є співзасновником та членом наглядової ради Єврейського конгресу Росії, а також головою наглядової ради підсанкційного консорціуму “Альфа-Груп”, а другий — перебуває під санкціями РНБО України.

До того ж, повідомляє видання Rolling Stone, журналісти з’яcували, що з грудня 2021 року по лютий 2022 року Павло Фукс платив жителям Харкова за малювання свастики на стінах у місті. Це нібито мало довести “нацифікованість” України і створити тло для російського втогнення.

Наразі ні Фрідмана, ні Фукса немає у списку членів Наглядової Ради “Фонду пам’яті Бабин Яр”. Водночас художнім керівником проєкту Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, створенням якого опікувався фонд, залишається скандально відомий російський режисер Ілля Хржановський.

Великий Київ у Google News

підписатися