Ловимо енергію від сонця недорого – як врятуватися від відключень світла в приватному будинку

Автор: Оксана Тупальська
17:28 07.06

Якщо у Вас власна квартира або дім і є можливість витратити кошти, то найзручнішим рішенням буде сонячний інвертор на 5 кВт + акумулятор 48V. Це дозволить не залежать від віялових відключень.

Ловимо енергію від сонця недорого – як врятуватися від відключень світла в приватному будинку
Світлодіодне освітлення

Сонячний інвертор не мобільний, як ecoflow, але виходить дешевше і потужніше. Монтується стаціонарно, швидко заряджає батареї. Загальну ємність батарей можна масштабувати простим додаванням додаткових батарей. Деякі інвертори мають здатність підключати в парелель до 2-3 шт. Відповідно потужність буде 10 і 15 кВт. Або 3 фази буде. Є різні схеми підключення, – розповідає Дмитро Земляний, який детально вивчив можливості енергоефективного споживання. 

Початковий комплект на 5 кВт потужності і з батарею 5 кВт*г – від 90 тис грн.

Для приватних будинків є величезний бонус – можливість під’єднати до такого інвертора сонячні панелі. Коли є надлишок сонячної енергії – інвертор буде заряджати акумулятор або, якщо він вже заряджений, буде заливати енергію у мережу, продавати зайву електрику державі по так званому “зеленому тарифу”.

Єдине, щоб заробляти на сонячній енергії, вам необхідно свою електростанцію зареєтрувати. 

Сонячний інвертор з батареєю

Раніше “ВК” розповідав, що за сонячними панелями необхідно доглядати – якщо їх час від часу не мити та не чистити – можуть підкачати.  

Великий Київ у Google News

підписатися