Літо прийшло, продають місця в аспірантурі: скільки коштує така послуга і що обіцяють у Києві

Автор: Оксана Тупальська
16:51 12.06

Студенти столичного вишу отримали запрошення купити місце в аспірантурі. Кажуть, досить лише скинути документи про отриману освіту та трохи грошей. Що це за оборудка така зараз розповімо.

Літо прийшло, продають місця в аспірантурі: скільки коштує така послуга і що обіцяють у Києві

Хитрі “помічники” пропонують дві версії вступу до аспірантури – заднім числом, тобто з зарахуванням ще на початку 2024 року, наче людина вже давно вступила, а також друга модель – зі вступом восени 2024 року.

За послуги вступу “на вчора” просять $3 тис. З яких $1 тис. треба заплатити вже тепер, а наступні $2 тис. коли буде наказ про зарахування. А от якщо ви кандидат на навчання з вересня цього року – то аванс $500, а після зарахування будьте готові додати ще $1500.

Не вірити такій пропозиції закликають у Мінцифрі. Мовляв, то все набріхують і можуть кинути на гроші. 

Однак, цікава деталь, що у рекламі вступити пропонують таким чином до НАУ, Українського державного університету науки і технологій та Одеського національного технічного університету. Спеціальності – економіка, фінанси і банківська справа та філософія. Пакет документів про зарахування обіцяють надіслати Новою поштою. 

Отака математика. Будьте уважні, щоб випадкого не стати доктором філософських наук за кілька місяців літа.

Між іншим, у вишах кандидати на вступ до аспірантури вже подали заявки та незабаром здаватимуть вступні іспити, серед яких англійська мова. Тому якщо ви дійсно плануєте, принаймні через рік вступати – підтягуйте іноземну мову, аби мати більше шансів на навчання. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин