Ліквідація міністерства у справах ветеранів є недоцільною — депутат-боєць десантно-штурмових військ

Автор: Любава Лисичкіна
21:25 06.07

Держава повинна приділяти постійну увагу проблемам ветеранів, їх соціальній адаптації. Якщо не надати людям відповідну допомогу, зокрема, психологічну, допомогу з отриманням освіти, робочих місць, країна буде мати серйозні проблеми з порушенням законів на фоні стресу, посттравматичних синдромів.

Ліквідація міністерства у справах ветеранів є недоцільною — депутат-боєць десантно-штурмових військ

Держава повинна приділяти постійну увагу проблемам ветеранів, їх соціальній адаптації.

Про це сказав депутат Київради від партії «Європейська Солідарність», боєць десантно-штурмових військ Олександр Погребиський в коментарі Прямому.

«Ліквідація міністерства у справах ветеранів є так само недоцільною як і ліквідація окремого комітету на початку каденції нового парламенту», – сказав депутат.

«Я про це говорив тоді, була зустріч з тодішнім Головою Верховної Ради Разумковим, ми переконували його, що це неправильно. Коли працюють спільно комітет разом з профільним міністерством, ми отримуємо відповідну законодавчу базу, і механізм працює. На жаль, сталося саме так як я говорив тоді», – зауважив Погребиський.

Він зазначив, що не була розроблена законодавча база і відповідно вона не була втілена в життя через виконавчий орган – Міністерство у справах ветеранів.

«Ми бачили багато новин, цікавих картинок, фотографій міністра, але, на жаль, жодної виконаної роботи, яка б дала кінцевий результат. Так само, як я не бачу з початку війни роботу міністерства від слова зовсім, ні пропагандистської роботи не ведеться, ніякої, і це дуже погано», – сказав депутат.

Він наголосив, що під час війни ветеранів буде ще більше і якийсь орган виконавчої влади має опікуватися сім’ями загиблих, інвалідами війни і ветеранами.

«Хтось має допомагати їм адаптуватися в соціуми. В цьому плані ми не просунулися зовсім, тому ми бачимо в новинах як деякі ветерани приходять під Кабінет міністрів. На жаль, робота влади провалена в цьому питанні і замість того, щоб її налагодити, вони просто ліквідовують профільний орган, який має цим займатися», – додав він.

Погребиський нагадав, що раніше цим питанням займалася Служба у справах ветеранів, яка так само не витягувала цю роботу.

«Мав би бути окремий виконавчий орган, який реалізовував існуючи проєкти, залучав міжнародні організації, фінансові ресурси для реалізації різних проєктів, адже у нас в бюджеті не так багато коштів, зокрема щодо адаптації ветеранів до мирного життя. Все провалено. Я не чув ідей про створення чогось альтернативного, а чув, на жаль, історію про те, що його намагаються ліквідовувати», – сказав він.

Погребиський переконаний, що якщо не надати людям відповідну допомогу, зокрема, психологічну, допомогу з отриманням освіти, робочих місць, країна будемо мати серйозні проблеми з порушенням законів на фоні стресу, посттравматичних синдромів.

«Тобто держава говорить, що ви всі молодці, що треба захищати свою країну, вводить особливі режими, але нічого не робить, щоб цю повагу до ветеранів війни нести далі, коли ветеран повертається додому і намагається адаптуватися до мирного життя», – сказав депутат.

До слова, українці збирають кошти на глушилку дронів: без цих “пташок” арта сліпа.

Великий Київ у Google News

підписатися