Лікуватися дорожче і складніше в рази: педіатриня порахувала скільки доведеться заплатити за грип

Лікарі частіше діагностують грип А, і говорять про те, що значно дешевше коштує вакцинація, ніж походи до аптек.

Столична лікарка-педіатриня Олена Луцька зазначила, що вакцинація   від грипу  коштує 550 грн, а от  лікування обійдеться набагато дорожче. І все залежитиме від того, що виписуватиме сімейний лікар. Адже більшість хворих  підуть у аптеки і купуватимуть там  набір ліків, куди входитимуть  “фуфломіцини і цукрові кульки”.
 
Так,  тест, щоб точно зрозуміти, яка саме ГРВІ  у хворого,  коштуватиме мінімум 400 грн, але може бути і дорожчим.  Тому вже на етапі встановлення діагнозу можна заплатити додатково десь від 450 до 1000 грн, залежно від методу.
 
Крім цього,  противірусний засіб, повідомляє Луцька: “Грип – єдина ГРВІ, для якої існують противірусні ліки (ковід зараз до розрахунку не включаємо, тут дослідження ще триватимуть). Нагадаю, що призначати їх може лише лікар! Ніколи не приймайте ліки самостійно! У Києві препарат коштує 830–840 грн” .
 
Також, жарознижувальний засіб, наприклад, ібупрофен – ціни в залежності від торговельної марки можуть сильно відрізнятися,  льодяники, які полегшують біль у горлі, кашель та ковтання. Педіатр також згадала про   сольовий розчин для носа, який може коштувати   по-різному: ізотонічний 50–100 грн, гіпертонічний 150–200.  
 
Луцька також нагадала про лікарняний. За її словами,  добре, якщо його оплачують і з ним немає ніяких проблем, але ж так буває не завжди. Скільки може коштувати випасти з життя на тиждень-три, кожен може порахувати самостійно.  
 
Підбиваємо підсумки: 1455 грн – абсолютний мінімум, і це якщо без ускладнень, без урахування лікарняного і з урахуванням доказовості рекомендацій. А можуть ще же напризначати усілякого непотребу і аналізів на всі гроші. Нагадаю, щеплення коштує 550 грн. Я ніколи не агітую за вакцинацію як абсолют – для мене це розумний і очевидний вибір. Вакцинуватися від грипу вигідно, і перш за все самому пацієнту. Бо лікуватися дорожче і складніше в рази”, – резюмувала Луцька.
 
Нагадаємо, київські школярі почали частіше хворіти на грип. Як відомо, триває сезон вирування інфекції. Попри ковід, кияни вже знають про те, що варто готуватися до атаки грипу.