Лікуватися дорожче і складніше в рази: педіатриня порахувала скільки доведеться заплатити за грип

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 28.12.2021

Лікарі частіше діагностують грип А, і говорять про те, що значно дешевше коштує вакцинація, ніж походи до аптек.

Лікуватися дорожче і складніше в рази: педіатриня порахувала скільки доведеться заплатити за грип
Столична лікарка-педіатриня Олена Луцька зазначила, що вакцинація   від грипу  коштує 550 грн, а от  лікування обійдеться набагато дорожче. І все залежитиме від того, що виписуватиме сімейний лікар. Адже більшість хворих  підуть у аптеки і купуватимуть там  набір ліків, куди входитимуть  “фуфломіцини і цукрові кульки”.
 
Так,  тест, щоб точно зрозуміти, яка саме ГРВІ  у хворого,  коштуватиме мінімум 400 грн, але може бути і дорожчим.  Тому вже на етапі встановлення діагнозу можна заплатити додатково десь від 450 до 1000 грн, залежно від методу.
 
Крім цього,  противірусний засіб, повідомляє Луцька: “Грип – єдина ГРВІ, для якої існують противірусні ліки (ковід зараз до розрахунку не включаємо, тут дослідження ще триватимуть). Нагадаю, що призначати їх може лише лікар! Ніколи не приймайте ліки самостійно! У Києві препарат коштує 830–840 грн” .
 
Також, жарознижувальний засіб, наприклад, ібупрофен – ціни в залежності від торговельної марки можуть сильно відрізнятися,  льодяники, які полегшують біль у горлі, кашель та ковтання. Педіатр також згадала про   сольовий розчин для носа, який може коштувати   по-різному: ізотонічний 50–100 грн, гіпертонічний 150–200.  
 
Луцька також нагадала про лікарняний. За її словами,  добре, якщо його оплачують і з ним немає ніяких проблем, але ж так буває не завжди. Скільки може коштувати випасти з життя на тиждень-три, кожен може порахувати самостійно.  
 
Підбиваємо підсумки: 1455 грн – абсолютний мінімум, і це якщо без ускладнень, без урахування лікарняного і з урахуванням доказовості рекомендацій. А можуть ще же напризначати усілякого непотребу і аналізів на всі гроші. Нагадаю, щеплення коштує 550 грн. Я ніколи не агітую за вакцинацію як абсолют – для мене це розумний і очевидний вибір. Вакцинуватися від грипу вигідно, і перш за все самому пацієнту. Бо лікуватися дорожче і складніше в рази”, – резюмувала Луцька.
 
Нагадаємо, київські школярі почали частіше хворіти на грип. Як відомо, триває сезон вирування інфекції. Попри ковід, кияни вже знають про те, що варто готуватися до атаки грипу.
 

Великий Київ у Google News

підписатися