Лікування похмілля: чи варто запасатись розсолом у передноворічну ніч

Автор: Галина Ворона
22:48 27.12.2021

На ранок після святкування з великою кількістю алкоголю можна почувати себе недобре: головний біль, сухість у роті, втома. Це похмілля. Часто-густо намагаються позбутися неприємних відчуттів за допомогою розсолу. Ніби це має покращити самопочуття. Але чи справді розсолом можна “вилікувати” похмілля? Не все так однозначно.

Лікування похмілля: чи варто запасатись розсолом у передноворічну ніч

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я, не все так однозначно.

Чому виникає похмілля

Похмілля в основному виникає через зневоднення організму.

Алкоголь діє як сильний сечогінний засіб. Ось чому так часто хочеться до туалету, коли ви споживаєте алкогольні напої.

Під час сну процес виведення алкоголю з організму, а з ним і води, не зупиняється. Разом із зневодненням також виводяться і корисні мінерали – електроліти.

Тому вранці людина відчуває сильну сухість у роті, головний біль та втому. Також спрагу викликає підвищення рівня цукру в крові через вживання алкогольних напоїв.

Чи варто пити розсіл при похміллі

Існує розповсюджена думка, що розсіл може допомогти відновити втрачені через алкоголь електроліти, як калій та натрій. Проте наукове дослідження показало, що вживання розсолу суттєво не змінює рівень електролітів.

Крім того, надмірне та часте споживання розсолу шкодить здоров’ю. Зокрема, в розчині з-під солінь міститься багато солі. Споживання його у великій кількості призводить до набряків, здуття живота, печії. Через високу концентрацію натрію в розсолі краще відмовитись від його вживання людям з високим артеріальним тиском.

Від вживання розсолу також краще відмовитись людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, в тому числі тим, хто страждає на виразку шлунку, ерозію дванадцятипалої кишки, тощо.

Як покращити самопочуття при похміллі

Єдиний спосіб дійсно попередити похмілля – взагалі не вживати алкогольні напої або ж, хоча б, зменшити їх кількість. Якщо ж вже трапилась така неприємність, то пийте більше чистої води, добре проспіться та збалансовано харчуйтеся!

У МОЗ також зазначили, що вживання алкоголю є шкідливим для здоров’я. Алкоголь негативно впливає на роботу нервової системи, має токсичний вплив на травну та серцево-судинну системи, підвищує ризик розвитку раку. Щорічно 3 млн людей у всьому світі помирають внаслідок згубного впливу алкоголю.

Читайте також: Кольори удачі в 2022 році: у чому зустрічати рік тигра 

Великий Київ у Google News

підписатися