Про це йдеться у звіті Національної служби здоров’я.
Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 97 медичних команд. Станом на сьогодні в місті вже 24 лікарні мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом.
Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.
Зокрема, безоплатними є:
- огляд;
- тестування на COVID-19;
- вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
- вся діагностика та аналізи;
- ліки та знеболення.
“Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій. За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в Києві провакциновано 830 577 осіб, з них двома дозами 646 601”, – наголошують у НСЗУ.
Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Києва отримали більше 55 млн грн. Для того, щоб щепитися від COVID-19 не потрібна декларація з сімейним лікарем.
Нагадаємо, Київрада звернулась до Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття необхідних законодавчих змін для посилення державного контролю у сфері обігу наркотичних лікарських засобів.
До слова, минулої доби в Україні виявили 13 777 випадків зараження коронавірусом.