Лікарі радять: як уникнути теплового удару?

18:12 15.07

Останній тиждень спека в Україні б’є як сезонні, так і абсолютні рекорди, і за прогнозами синоптиків, ситуація не змінюватиметься. Через це значно побільшало випадків теплових ударів та звернень до лікарів.

Лікарі радять: як уникнути теплового удару?
Світлодіодне освітлення

 У студії Прямий FM виступив Іван Сорока, президент Українського медичного клубу та професор Української військово-медичної академії. Він поділився низкою порад, як уберегтися від теплового удару в умовах аномальної спеки.

Сорока радить уникати виходу на вулицю з 10 до 16 години, особливо літнім людям.

“Якщо є можливість, я рекомендую всім людям, особливо людям старшого віку, пенсіонерам – з 10-ї до 16-ої години не виходити з помешкань. Тому що, наприклад, якщо це міста, то дуже висока теплова радіація, нагріваються дороги, асфальт, будівлі, немає де сховатися. І в цій ситуації температура ще вища, ніж на термометрах, і організм це не витримує”.

Він також рекомендує носити легкий одяг з натуральних тканин, головний убір та завжди мати при собі пляшку з охолодженою водою.

Треба носити легкий одяг з натуральних тканин. Обов’язково треба мати головний убір – капелюх, панама, шапочка. Для того щоб себе убезпечити. В руках має бути пляшка охолодженої звичайної води. І це в багатьох моментах рятує від того ж теплового удару”.

Також важливо дбати про хронічні захворювання, оскільки спека може їх загострити.

“Особливо також хочу порекомендувати людям старшого віку, пенсіонерам подбати про свої хронічні захворювання. Тобто в цей час якраз загострюються хронічні захворювання – гіпертонічна хвороба, стенокардія, патологія дихальних шляхів. Тому не забувайте приймати ліки, які ви приймаєте постійно”.

Щодо харчування, Іван Сорока радить споживати їжу, яка легко засвоюється, уникати жирів та цукрів.

“Їжа має бути такою, що легко засвоюється. Це можуть бути молочні продукти, охолоджені продукти. Це можуть бути якісь овочі. Менше жирів, менше есенційних цукрів, тобто звичайний білий цукор, підсолоджувачі не треба приймати”.

При перших ознаках теплового удару, таких як запаморочення, головний біль або втрата свідомості, необхідно надати першу допомогу та викликати лікаря. “Якщо ситуація така сталася, людина перегрілася, людина відчуває запаморочення, головний біль. Людина може втратити свідомість. І це є ознаки того, що людина отримала тепловий удар.”

Пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках, і дотримання цих простих порад може зберегти ваше життя.

Більше порад про те, як діяти у таку спеку — у етері Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися