Лікарі повернули з того світу немовля, яке майже пів години не дихало. Знову пологи вдома

Автор: Любава Лисичкіна
23:25 13.02.2021

У Броварах Київської області медики екстреної швидкої допомоги реанімували дитину, яка народилася мертвою і не дихала протягом 20 хвилин.

Лікарі повернули з того світу немовля, яке майже пів години не дихало. Знову пологи вдома
Світлодіодне освітлення

Як йдеться в сюжеті ТСН, хлопчик з’явився на світ під час пологів вдома. Їх приймав співмешканець породіллі.

З’ясувалося, що жінка викликала швидку через три хвилини, як народила, бо в неї почалася кровотеча. Медикам слід було їхати   близько 10 км  і вже приїхавши вони дізналися, що хлопчик вже народився і без ознак життя.

“Мама лежала на ліжку, на грудях лежало це дитя бездиханне, синє, воно не кричало, не дихало. І це вже пройшло 20 хвилин”, — згадує лікар медицини невідкладних станів Павлина Левчук.

Лікарка   каже, що реанімувати вже мертву дитину їй довелося вперше за майже 50 років роботи.  У чотири руки разом з фельдшером Ольгою Прохоренко намагалися запустити серце.  Лише через ще 5 хвилин хлопчик закричав.

Наразі породілля разом з немовлям перебувають в місцевому пологовому будинку. Малюк не міг самостійно ні дихати, ні їсти і тиждень провів у відділенні інтенсивної терапії. Зараз його життю вже нічого не загрожує. Але, чи будуть мати якісь наслідки такі пологи для нього в майбутньому, поки невідомо.

Є інформація, що жінка родом з Житомирщини і має ще двох дітей. Чому народжувала вдома, жінка не розповідає навіть лікарям.   Приміщення, де відбулися пологи, розташоване в старій двоповерховій будівлі на околиці Броварів. За словами медиків, які були на виклику, там не знайшлося навіть пелюшок. А умови проживання – неналежні для новонародженого.  

Обставини цієї історії почали з’ясовувати працівники соціальної служби. За цей час співмешканець породіллі встиг облаштувати житло. Тому соцслужба дала дозвіл мамі і малюку повернутися додому. З пологового будинку їх повинні виписати в понеділок, 15 лютого. 

До слова, у столиці “швидка” рятувала породіллю, яка народжувала вдома. Супровід пологів був по телефону

 

Великий Київ у Google News

підписатися