Лікарі почали застосовувати ботулінотерапію для допомоги пораненим бійцям

Автор: Любава Лисичкіна
21:45 Сьогодні

 Процедура майже безболісна, в середньому триває до 15 хвилин та, зазвичай, добре переноситься.

Лікарі почали застосовувати ботулінотерапію для допомоги пораненим бійцям
Світлодіодне освітлення
Як розповіли у «Феофанії», у медзакладі успішно застосовують методику ботулінотерапії в лікуванні військових та цивільних для зменшення спастичності при травмах спинного мозку, важких черепно-мозкових травмах та інсультах.
 
Медики говорять, що збільшений тонус м’язів часто не дає змоги пацієнтам ефективно проходити реабілітацію. Щоб знизити напруженість м’язів та біль застосовується ботулінотерапія. Коли з пацієнтом працює мультидисциплінарна команда – це завжди запорука зважених, правильних та ефективних рішень.
 
Після черепно-мозкового поранення  пацієнт мав спастичність привідної групи мʼязів стегна, що потребувало «розслабити» ці мʼязи для ефективної реабілітації та ходи. Тож йому під ультразвуковим контролем було введено ботулотоксин типу А: у короткий привідний м’яз стегна, довгий привідний м’яз стегна та великий привідний м’яз стегна.
«Цей препарат блокує передачу нервового імпульсу від нерва до м’яза», — розповідає Андрій Хоменко, лікар анестезіолог Центру анестезіології та інтенсивної терапії.
Артем Оберняк — керівник Центру нейрореабілітації відмічає: «Через 2 тижні після проведеної маніпуляції ми досягли очікуваного результату. Ботулінотерапія збільшила реабілітаційний потенціал Віктора. Завдяки злагодженій командній роботі, застосовуючи новітні доказові методики лікування ми спільно наближаємось до поставлених цілей».

Великий Київ у Google News

підписатися