Про це розповіли на Facebook-сторінці дитячої лікарні.
Як пояснили в “Охматдиті”, дістати предмети такої довжини неймовірно складно. Адже спершу потрібно схопити їх спеціальним ендоскопічним пристосуванням з петлею на кінці. Треба враховувати, що гладка пластмасова щітка, постійно зісковзує. Схопивши, її слід розвернути таким чином, щоб вона знову увійшла в стравохід. Однак і тут існує високий ступінь небезпеки пошкодження стінок органу.
Діставали 19-сантиметрову щітку з дівчинки ендоскопічно під загальним наркозом.
Над цим випадком працювала команда з висококваліфікованих фахівців ендоскопістів, торакальних хірургів та анестезіологів. Попри всі технічні складнощі, щітка була успішно захоплена та видалена.
Лікарі закликають батьків у жодному разі не намагатися діставати проковтнуті дітьми предмети самостійно. Слід одразу звертатися за медичною допомогою
За даними медиків, за 2021 рік в лікарні зафіксували вже 3 випадки проковтування зубної щітки дівчатами-підлітками, які таким чином намагалися викликати блювання після їжі. Через бажання зберегти фігуру і не погладшати всі вони в підсумку стали пацієнтами відділення діагностики.
Усі три випадки з зубними щітками стосуються дівчаток від 15 до 17 років, які намагалися таким чином викликати блювання після їжі. Як ви розумієте, тут йдеться про харчовий розлад під назвою булімія”, — розповіла завідувачка відділення діагностики Дарія Вороняк
Читайте також: Заплутався у тенетах. У мотузковому парку визволяли хлопчика з пастки на висоті
Нагадаємо, підлітки зібрали кошти на нове обладнання для Охматдиту.