Лікарі Інституту Амосова врятували двох жінок з вадами серця до і після пологів

Дружини військових народжують нові життя, говорять у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Галина та Вікторія нещодавно стали мамами. Їх чоловіки – на фронті. У обох жінок є проблеми із серцем, але вони наважилися завагітніти та народити навіть у такий непростий час.

На долю Галини випало чимало випробувань. Жінка родом із Червоноармійська Донецької області. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, вона змушена була тікати до Тернопільщини, чоловік Олег добровольцем пішов на війну. Згодом родина дізналася, що все нажите майно знищене ворогом і повертатися родині більше немає куди.

Вагітність проходила добре, але після пологів у Галини почалися ускладнення. Уже на третій день після пологів каретою швидкої допомоги її було доставлено до Інституту Амосова у дуже поганому стані. У неї діагностували перипартальну кардіоміопатію. Це рідкісний тип кардіоміопатії, що розвивається на пізніх термінах вагітності або в ранній післяпологовий період. Цей стан загрожував її життю, адже по всьому тілу у неї набиралася рідина, іі її життя могло обірватися будь-якої миті.

Команда акушерської кардіології Інституту Амосова має досвід лікування таких пацієнтів. З цим діагнозом врятовано близько 20 жінок. Завдяки напрацьованим протоколам, лікарі змогли врятувати життя Галини. Протягом трьох тижнів лікування її серце відновилося і вже скорочується набагато краще, хоча попереду її чекає ще лікування. Сьогодні жінку виписали і вона щаслива поїхала до новонародженого синочка Артемчика.

Друга пацієнтка – Вікторія з Миколаєва: жінка пережила два інфаркти через війну. Коли був приліт воорожого снаряду, вона думала, що отримала тільки контузію, але згодом дізналася, що на її серці уже два рубці.

Це її друга вагітність, вони з чоловіком багато років хотіли народити, але змогли тільки у цей воєнний час. Чоловік дізнався, що знову стане батьком, коли знаходився у Курську.

Через проблеми із серцем Вікторія перебувала під пильним наглядом фахівців. Мультидисциплінарною командою було прийнято рішення провести терміновий кесарів розтин на 33 тижні вагітності, щоб зберегти життя мами і дитини. На світ з’явився чудовий хлопчик, якого назвали Яном.

Відомо, чоловік прожив 100 днів із штучним титановим серцем під час випробування.