Лікар-психіатр пояснив, чи є залежність від антидепресантів

Автор: Любава Лисичкіна
23:48 06.06.2022

Залежність – це потяг до вживання речовини і з послідуючим постійним підвищенням дозування.

Лікар-психіатр пояснив, чи є залежність від антидепресантів Фото: Ілюстративне

Як розповів столичний невролог, лікар-психіатр Євген Скрипник, в антидепресантів відчуття потягу до їх вживання немає. Хоча зазвичай при підборі ефективного дозування пацієнт приймає дозування тривалий час.

Проте, є синдром відміни, але не в усіх пацієнтів. Синдром відміни характерний для багатьох ліків, і адреноблокаторів, антигіпертензивних ліків тощо. Проявляється головним болем, відчуттям розладу струмом в м‘язах, коливанням артеріального тиску, запамороченням, тривожністю, порушенням сну тощо

За словами невролога, синдром проходить протягом 7-14 днів, як зазвичай такі симтоми як і на початку лікування, також можна зменшити, коли можна “прикрити” транквілізаторами та/або прегабалінами.

Найбільше спостерігається синдром у препарата Пароксетин, так як період напіввивидення 24 години, тобто швидко виводиться із крові, тому потрібно поступово знижувати дозування, наприклад кожні 7 днів на 2.5 мг , всі інші препарати мають більший період напіввивидення і тому синдром відміни протікає легше, зазначив Скрипник.

“Якщо вам дійсно важко знижувати дозування, коли ви вже пройшли курс лікування ( 6-12 місяців після покращення) і все рівно стан погіршується, то за рекомендацією свого лікаря можна поступово перейти на флуоксетин ( антидепресант з тривалим 7-16 днів періодом напіввивидення) і коли перейшли, починаєте через 2-3 тижні поступово відміняти і синдрома відміни вже не буде”,  – додав лікар.

Скрипник говорить, для того щоб не було рецидиву, синдрому відміни потрібно антидепресанти приймати мінімум 6 місяців після покращення при депресивних синдромах, і мінімум 12 місяців після покращення при тривожних та панічних розладах.

До слова, за минулий тиждень було зареєстровано 1600 хворих на COVID-19 – головний санлікар України.

Великий Київ у Google News

підписатися