Лідери країн світу віддають шану Папі Франциску

Лідери країн Європи, Америки та Азії в понеділок вшанували пам’ять Папи Франциска.

Як політики та король коментували втрату, ідеться у матеріалах CNN.

Король Великобританії Карл III віддав шану Папі Франциску, заявивши, що він та його дружина, королева Камілла, були «глибоко засмучені» звісткою про смерть Папи, але він радий, що Франциск «зміг розділити пасхальне вітання з Церквою» у неділю, за день до своєї смерті.

Президент Франції Еммануель Макрон віддав шану Папі Франциску, заявивши: «Від Буенос-Айреса до Риму Папа Франциск хотів, щоб Церква приносила радість і надію найбіднішим. Щоб поєднувати людей один з одним і з природою. Нехай ця надія невпинно відроджується після нього», – сказав Макрон у своїй заяві.

Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у своїй заяві сказав: «Смерть Папи Франциска наповнює мене великим смутком. Франциска пам’ятатимуть за його невпинну відданість найслабшим членам суспільства, справедливості та примиренню» .

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн направила послання зі співчуттями, в якому заявила, що Папа «надихнув мільйони людей далеко за межами Католицької церкви своєю смиренністю та чистою любов’ю до знедолених».

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді сказав, що він «глибоко засмучений» кончиною тата. «У цей час скорботи та пам’яті мої щирі співчуття світовій католицькій спільноті. Папа Франциск завжди пам’ятатиметься мільйонами людей у ​​всьому світі як маяк співчуття, смирення та духовної мужності», — сказав він.

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог висловив «найглибші співчуття християнському світу», згадавши Папу як «людину глибокої віри і безмежного співчуття», яка «бачила велику важливість у зміцненні міцних зв’язків з єврейським світом та просуванні міжконфесійного діалогу».

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе заявив у загальнонаціональному телевізійному зверненні, що у вівторок усі прапори на урядових будівлях буде приспущено на знак поваги до покійного понтифіка. “Для австралійських католиків він був відданим чемпіоном і люблячим батьком”, – сказав Альбанезе. – Папа Франциск втілював свою віру та покликання словом та ділом. Він був воістину надихаючим».

Прем’єр-міністр Канади Марк Карні згадував Папу як «пастиря глибокої моральної ясності, духовної мужності та безмежної співчуття», який «переосмислив моральну відповідальність лідерів у ХХІ столітті».

Президент Мексики Клаудія Шейнбаум написала у своєму пості на X, що для неї «велика честь і привілей» знати Папу, назвавши його «гуманістом, який виступав за бідних, мир та рівність».

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва у своєму посту, присвяченому жалобі з приводу смерті тата, сказав: «Людство втрачає голос поваги та прийняття інших». Франциск «завжди підтримував тих, хто найбільше цього потребував: бідних, біженців, молодих, літніх, жертв воєн і всіх форм забобонів», — додав Лула да Сілва.

Президент США Дональд Трамп вшанував пам’ять Папи Римського в соціальних мережах, написавши: «Хай благословить Бог його та всіх, хто його любив!»

Буквально вчора Папа Франциск дав традиційне пасхальне благословення, з’явившись з балкона собору Святого Петра, а потім привітав тріумфуючий натовп на площі Святого Петра з папамобіля.

У промові, сказаній лише за кілька годин до своєї смерті, Франциск перерахував 11 країн і шість регіонів, охоплених конфліктами, і описав світ, що все більше скочується до воєн і заворушень.

Як відомо, сьогодні помер Папа Франциск: Католицька церква в жалобі.