Попри те, що виробники швидкозбірних мостів із країн-спонсорів заявляють, що такі конструкції можуть служити і в якості постійних переправ, в «Укравтодорі» розглядають їх як тимчасові. На Київщину мостові переходи привозили з Франції та Чехії. Зараз поставки конструкцій тривають – для забезпечення інших регіонів. Швеція та Норвегія вже дали обіцянки про передачу нових штучних мостових споруд.
«Загалом ці легкозбірні мости міцні, дуже надійні конструкції. Це такі тимчасові модульні конструкції. Монтуються 2-3 дні, якщо складні умови тиждень. Але це швидко. Служать, щоб зараз об’їжджати ті зруйновані мости, які ми не можемо відбудувати», – сказав Івко.
Чехія ще навесні надала 6 мостів, які змонтували одразу після візиту саперів для розмінувань території на Київщині, Черкащині та Харківщині. І ще 2 подібних монтують на Херсонщині. Допомога цієї країни ще влітку послужила жителям деокупованих регіонам півночі повернутися до своїх домівок у звільнених містечках та селах.
«Зараз ми розробляємо проектно-кошторисну документацію і працюємо над відновленням тих мостів, які будуть постійними. І будемо будувати згодом, після перемоги. Проте на сьогодні співпрацюємо з військовими та адміністраціями, питаємо, що їм потрібно, і визначаємо пріоритети», – розповів представник «Укравтодору».
Нагадаємо, у листопаді На Київщині відновили ще два мости. Водночас, більшість переїздів у регіоні, які були зруйновані під час окупації Київщини відновили рух наприкінці травня.