Легенда України: нагороду вручили подружжю лікарів, які під обстрілами рятували важкопоранених дітей у Бучі

Автор: Марія Супрун
08:55 22.08.2022

Президент України Володимир Зеленський вручив нагороди «Національна легенда України».

Легенда України: нагороду вручили подружжю лікарів, які під обстрілами рятували важкопоранених дітей у Бучі

Про це йдеться в телеграм-каналі глави держави.

Державу, яка шанує та цінує своїх людей, неможливо знищити. Бо її громадяни, її герої за таку державу завжди стоятимуть горою і захищатимуть. Таких людей із часу проголошення незалежності в Україні було чимало. А з початком повномасштабної війни стало ще більше. Пишаємося кожним і кожною. І кожного й кожну уособлюють цьогорічні лауреати премії “Національна легенда України“, – йдеться в повідомленні.

Серед нагороджених премією – подружжя лікарів Ольга і Анатолій Свист.

Випадково опинившись у Бучі, вони не змогли залишити місто, зателефонували друзям і попросили всиновити їхніх дітей, якщо вони не повернуться. Два тижні під постійними обстрілами й без належного обладнання лікарі робили надскладні операції і рятували життя важкопоранених дітей.  

Андрій Свист – нейрохірург. Його дружина Ольга Свист – педіатр, вона родом з Шепетівки. Їхню історію опублікувало видання Daily Mail.

Чоловік і дружина поїхали на кілька консультацій до Бучі. Після прибуття вони зрозуміли, що виїхати скоро не вдасться. Адже були обстріли, а до лікарні почали прибувати пацієнти з жахливими пораненнями. Тому вирішили рятувати тяжко поранених дітей. Вони зателефонували своїм найближчим друзям, щоб попросити їх усиновити своїх дітей, якщо вони не повернуться.

 

Першим пацієнтом нейрохірурга була 7-річна дівчинка. Її в крові привезли до лікарні з осколками, які застрягли глибоко в її голові. Сім’я дівчинка намагалась втекти від боїв, які точились біля їхнього будинку на околиці Києва. Їхня машина потрапила під обстріл. Вцілів лише батько.Під страшних поранень померли її старший брат і мама. 

Серед пацієнток також була дев’ятирічна Саша. Дівчинка отримала поранення руки, коли її родину обстріляли під час того, як вони намагалися втекти з пекла Гостомеля. Її батько помер, а Саша два дні ховалася з матір’ю та сестрою в підвалі, стікаючи кров’ю й втрачаючи свідомість. Після того, як їй ампутували ліву руку, фото дівчини з’явилося в газетах по всьому світу.

Андрій Свист каже, оперувати під постійними обстрілами та без належного медичного обладнання – це просто жах. 

Через кілька днів після операції дівчинки подружжя і ще один лікар доставили Сашу, а також інших 18 поранених у безпечне місце. Поїздка тривала майже сім годин. Врешті евакуйованим з лікарні вдалось дістатись українського блокпосту. Звідти всіх пацієнтів відправили до лікарень. Їм вдалось виїхати за два дні до того, як лікарню захопили росіяни.

Також цього разу нагороду “Національна легенда України” отримали:

Рятувальник Ігор Івасиков. Завдяки його діям з-під завалів Миколаївської ОДА було врятовано 17 осіб.

Викладачка Ганна Бут із Мелітополя, попри окупацію міста росіянами, виховує учнів патріотами. Відео, де вона, загорнувшись у прапор України, вимагає від міжнародної спільноти рішучіших дій, облетіло світові ЗМІ та потрапило в соцмережі. Мільйони людей на планеті почули: Мелітополь – це Україна.

Волонтерка Тата Кеплер вісім років допомагає армії, дістає та відправляє на фронт аптечки, медичні рюкзаки, турнікети, бронежилети й інше спорядження.

Тренер і амбасадор платформи United24 Андрій Шевченко. Переможець Ліги чемпіонів і володар «Золотого м’яча». Ці та багато інших титулів прославили його на весь світ. А зараз допомагають гуртувати світ задля підтримки й допомоги Україні.

Посмертно нагороджено відомого українського співака Анатолія Солов’яненка – за вагомий творчий доробок і зміцнення культурної слави України.

Відзнака «Національна легенда України» заснована указом президента Володимира Зеленського 14 липня 2021 року. Перша церемонія відбулася за кілька днів, 21 липня.

Великий Київ у Google News

підписатися