Ледь дихала: у столиці врятували породіллю і малюка, які могли загинути через рідкісну патологію серця

Автор: Любава Лисичкіна
20:11 21.12.2022

Жінка готувалася до третіх пологів. Виявилося, що патологія серця у деяких жінок може бути прихованою. І виявляється вона саме під час вагітності.

Ледь дихала: у столиці врятували породіллю і малюка, які могли загинути через рідкісну патологію серця
 
 До Національного інституту серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова 38-річну Ірину направили лікарі 5-го столичного пологового. Запідозрили проблеми з серцем. Жінка готувалася до третіх пологів. Цього разу вагітність перебігала тяжче. Відчутними були задишка, набряки, турбував постійний біль у серці.
 
Кардіологи інституту Амосова виявили рідкісну серцеву патологію – перипартальну дилатаційну кардіоміопатію. Серце майже не скорочувалося. Працювало лише на 15 %. А билося за двох, перекачувало об’єм крові у півтора разу більший. Серце не витримувало такого навантаження. Мама та її малюк могли загинути.
 
Було прийнято рішення про проведення термінового кесаревого розтина. Малюк народився раніше терміну, щоб зберегти життя матері.
 
Операцію провели успішно. Немовля мало масу тіла 1,5 кг. Тому його одразу транспортували у відділення глибоко недоношених новонароджених ІПАГ. А мама продовжить лікувати серце в інституті Амосова.
 
“Патологія серця у деяких жінок може бути прихованою. І виявляється вона саме під час вагітності. Треба бути уважною до стану свого здоров’я. За сильної задишки, набряках, постійному болю у серці та інших ознаках серцевої недостатності жінці слід обов’язково зробити ехокардіографію,” – наголошує головний лікар Національного інституту серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова Сергій Сіромаха.
 
 
Перипартальна кардіоміопатія є дуже рідкісною патологією. В Україні її успішно лікують лише у відділенні акушерської кардіології та кардіохірургії Національного інституту серцево-судиннх хвороб ім.М.М.Амосова.
 

Великий Київ у Google News

підписатися