Про це розповіли у “Київзеленбуді”.
За словами комунальників, вони спостерігають за станом величних птахів, а також звернулися за фаховою допомогою до спеціалістів Київського зоопарку, які обстежили місце перебування лебедів, провели спостереження за їхньою поведінкою і підгодували зерновою сумішшю.
Як зазначають ветеринари, київська зима для лебедів не страшна. Маючи жировий запас, який є природним утеплювачем та “продовольчим запасом”, пернаті спокійно переносять низькі температури повітря та води.
Лебеді знаходять собі їжу у місцях зимівлі, якщо її немає – змінюють водойму. Взимку харчуються здебільшого підводними частинами рослин.
Орнітологи просять містян не підгодовувати диких птахів. Категорично заборонено кидати їм хліб та всілякі хлібобулочні вироби, продукти з магазинів, в тому числі крупи.
Максимум, що можна зробити – насипати вздовж кромки води суміш із цільного зерна – пшениці, кукурудзи, ячменю чи вівса.
Незабаром будуть встановлені відповідні інформаційні таблички.
Читайте також: Загодовані і щасливі: з парку “Наталка” не можуть вигнати лебедів, які мають летіти у вирій
Нагадаємо, у Межигір’ї існує єдиний в Україні притулок для реабілітації лебедів. Сюди потрапляють птахи із стріляними крилами, із зламаними крилами, з гангреною. Тут багато місця, і птахи себе вільно почувають, є чотири сполучені між собою водойми.
Історія незвичного пернатого притулку розпочалась років зо три тому, коли в Національний парк, який містить зоопарк, подзвонила людина і попросила забрати до себе лебедя, який, ослаблений, плавав на тамтешній водоймі. Потім з’явився ще один птах, потім ще один…
Тут є чотири сполучені між собою водойми, з циркуляцією води за допомогою насосів, які «ганяють» воду й не дають їй вкриватися кригою взимку, є велике пасовисько, тут можна літати, велика карантинна зона.