Лебеді на воді чи на кризі не завжди потребують допомоги: зоозахисники пояснили, коли слід бити на сполох

Автор: Галина Ворона
13:39 11.01

Сильні морози та замерзання великих водойм призвели до збільшення кількості звернень з приводу птахів, що “примерзають” до льоду, з яких більшість виявилась помилковими. Рятувальників тішить величезна кількість людей, які щиро переймаються долею птахів, але просять не вимагати виїзду в тих випадках, де це не є необхідним. За їхніми словами, ресурси рятувальників обмежені, тож через хибні виїзди може не бути врятована тварина, що дійсно потребує фахової допомоги.

Лебеді на воді чи на кризі не завжди потребують допомоги: зоозахисники пояснили, коли слід бити на сполох
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці столичних зоорятувальників Kyiv Animal Rescue Group.

Так, лише 9 січня за день до диспетчера команди надійшло 70 дзвінків. В роботу рятувальникам було передано 10 заявок. Врятовано троє лебедів та дві індокачки. 

Всі троє врятованих лебедів знайдені на Оболоні, вздовж вулиці Прирічної. Це сірі молоді птахи, знесилені та з ознаками захворювань. Жоден з них, навіть найслабші, не примерзли, а, навпаки, пішки або вплав тікали від рятувальників, хоча і не могли літати. Врятовані лебеді передані на лікування в Центр порятунку диких тварин.

За словами активістів КАРГ, лебеді, що сидять на льоду чи у воді, не завжди потребують сторонньої допомоги.

Наприклад,  не потребують жодного втручання з боку людини птахи, які групою (3 та більше особин) знаходяться на льоду чи у невеликій ополонці. Вони не примерзають, а просто перечікують мороз та знаходячись в режимі “енергозбереження”, можуть сидіти, не рухаючись годинами. Якщо турбувати їх, лякати та змушувати летіти – це призведе лише до зайвої витрати їхньої енергії, але аж ніяк до порятунку.

Допомоги потребують одинокі птахи, які відбилися від зграї, сидять на одному місці чи ходять, та не можуть злетіти, а також мають очевидні травми. Так, наприклад, спокійно полетіли лебеді, що знаходилися на Райдужному озері, на Русанівському каналі, а також на Дніпровській набережній.

Читайте також: Птах у дуже важкому стані: киян закликають допомогти врятувати лебедя 

Нагадаємо, днями в Ірпені врятували лебедя, який вмерз у кригу і поранив лапку.

Великий Київ у Google News

підписатися