Що таке лазерна епіляція
Це косметична послуга, що проводиться на спеціальному устаткуванні, для припинення росту волосся на тривалий час. Головною метою є руйнування волосяного коріння, яке відповідає за народження нового покоління волосистості. Вплив імпульсного світла на коріння результативно лише в стадії зростання (Анаген).
Генератором тепла при лазерній епіляції виступають пігментні клітини меланіну. Вони ідеально поглинають світло і в процесі нагрівання руйнують фолікулярний епітелій. Що призводить до запуску механізму загибелі клітин та волосся. При цьому шкірні шари не травмуються, а промені лазера вільно проходять та поглинаються волосяним пігментом.
Ефективність сеансу залежить від кількості волосків, що у фазі Анаген (до 30%). Інші перебувають у стадії переходу (Катаген) чи відпочинку (Телоген), у яких лазер безсилий. Тому епіляція проводиться курсом, щоб застати все коріння у фазі активності.
Апарати для процедури
У салонах лазерної епіляції міста Києва можна зустріти кілька різновидів пристроїв:
- Рубіновий. Прилад розроблений американськими інженерами ще в далекого 1959 року. Він виробляє випромінювання 695нм на 1 Гц. Нині використовується рідко через небезпечні побічні ефекти та не стабільну результативність. Агрегат може викликати опіки, набряки, пухирі, свербіж, лущення. Ідеальним клієнтом вважається світлошкірий брюнет.
- Олександритовий. Апаратура працює поверхово, випромінюючи 755нм. Частота імпульсу 3 Гц збільшує втричі швидкість обробки, порівняно з першим поколінням пристроїв. Часто зустрічається у відгуках, що лазерна епіляція Олександритом моментально спалює волоски зі шкірної поверхні зі специфічним запахом. Це хороший вибір для блондинок, а для профілактики опіків краще поєднувати з одночасним охолодженням.
- Неодимовий. Працює на 1065нм та відмінно підходить для темношкірих людей. Промінь глибоко проникає в дерму і руйнує фолікули. Ризик ускладнень мінімальний, оскільки сам волосяний стрижень не згорає. До мінусів відносять больові відчуття та слабко виражену результативність.
- Діодний. Це оптимальний вибір за співвідношенням ціна – якість. Вони виробляють світло довжиною 810нм для меланіну. Вакуумний насос підвищує ефективність та трохи знижує біль. Цей тип оснащення популярний завдяки не дорогій вартості, здатності швидко обробляти великі ділянки тіла, що знижує загальний час сеансу. Але у відгуках про лазерну епіляцію Діодним агрегатом пишуть, що ним не реально видалити світле волосся, а також небезпечний для засмаглої шкіри.
- 3D гібрид. Зібравши всі переваги вищезгаданих лазерів, став універсальним рішенням для безпечного, безболісного, ефективного видалення волосся будь-якого кольору, навіть на темній шкірі. Його унікальна особливість полягає у генерації хвиль у трьох вимірах – 755, 1065, 810 нм. Що дозволяє діяти одночасно на меланін і гемоглобін, який живить цибулини. Пристрої комплектуються самоохолоджувальною насадкою з сапфіровою маніпулою для безболісної роботи. А режим прискорення спалахів до 5 Гц та збільшена пляма контакту робочої області дозволяє проводити сеанс у 3 рази швидше.
Звичайні моно методики можна побачити у більшості салонів України, але гібридні 3D апарати знайти важко. Відмінним місцем є спеціалізована київська мережа лазерних центрів ЕпіЛазер. Тут використовують найновіше італійське обладнання 3D та ELOS, яке довело свою ефективність. У руках кваліфікованих фахівців воно перетворюється на справжню зброю проти надокучливого волосся. Що підтверджують позитивні відгуки про лазерну епіляцію у Києві на сторінці https://epilaser.com.ua/ua/otzyvy/.
Протипоказання
Епіляція за допомогою лазера безпечна, але в ряді випадків її не можна виконувати:
- свіжа засмага;
- фотодерматит, порфірія;
- загострення цукрового діабету;
- нещодавні післяопераційні рубці, рани, подряпини;
- гострі та хронічні шкіряні захворювання;
- епілепсія, психічні розлади;
- вірусні та інфекційні хвороби;
- вагітність, лактація, нестабільний гормональний фон;
- варикозна хвороба;
- тяжкі серцево-судинні патології;
- герпес у активній формі (область бікіні та губ на обличчі);
- великі металеві імпланти;
- схильність до келоїдних утворень;
- порушення імунного захисту;
- онкологія всіх стадій.
Епіляцію не слід поєднувати з прийомом ліків, що впливають на світлочутливість (антибіотики, антидепресанти, нестероїдні протизапальні препарати, діуретики, системні ретиноїди). А після закінчення лікування слід витримати не менше 2 місяців.
У відгуках про лазерну епіляцію є інформація, що наявність татуювань, родимок та папілом не відноситься до обмежень. Але їх важливо захистити від лазера білим косметичним олівцем чи обійти на відстані 3 сантиметрів.
Підготовка
Підготовчі етапи до лазерної епіляції включають такі правила:
- За 3 тижні заборонено робити депіляцію воском, цукровою пастою, епілятором, пінцетом.
- За 2 тижні припинити приймати ліки ряду тетрациклінів та фторхінолонів. Оскільки складові препаратів накопичуються у шкіряному покриві, і під час епіляції можуть спровокувати опіки.
- За 5-15 днів рекомендується припинити засмагати у солярії або на пляжі. А перед виходом на вулицю необхідно наносити на відкриті ділянки санскрин крем із UV-захистом від SPF-50 та вище. Не можна робити хімічний пилинг.
- 3а 1 добу слід поголитися за допомогою станка для гоління або застосувати депіляційний крем, триммер, ножиці. Не рекомендується застосовувати косметику на спиртовій основі (дезодоранти, лосьйони, гелі після гоління).
Судячи з відгуків лікарів, це дуже важливі етапи для отримання безпечного та швидкого ефекту.
Як проходить процедура
Спочатку проводиться консультація, огляд, виявлення протипоказань, індивідуальних особливостей, дотримання підготовки. На основі цього лікар-косметолог відмовляє у проведенні процедури або пропонує її відразу зробити.
Пацієнтам із низьким больовим порогом можуть запропонувати місцеве знеболення. Перед лазерною епіляцією зазвичай застосовуються крем-анестетик, який наносять на шкіру та закривають плівкою. Необхідний ефект досягається через 10-20 хвилин. При використанні гібридного тріо-кластерного 3D лазеру знеболювання не потрібно, оскільки епіляція не викликає дискомфорту.
Подальші дії фахівця залежить від типу апаратури. Як пишуть у відгуках, епіляція лазером у Києві найчастіше проводиться з використанням фізіотерапевтичного гелю, який наноситься на ділянку, що має бути оброблена. Далі майстер та клієнт надягають спеціалізовані окуляри для захисту очей, оскільки робота приладу супроводжується яскравими спалахами. Лазерна обробка триває 5-60 хвилин, залежно від розміру та кількості зон. Найзатребуванішими областями вважаються пахви, верхня губа, повністю обличчя, глибоке бікіні, ноги до колін, руки до ліктя. В кінці витираються гелієві залишки, наноситься заспокійливий засіб на основі пантенолу, призначається дата наступної епіляції. А також надаються такі післяпроцедурні рекомендації:
- 2 доби не відвідувати відкриті водоймища, сауни, басейни, спортивні тренування, масажиста. Заборонено користуватися спиртовмісною косметикою, абразивними скрабами.
- 1 тиждень рекомендується використовувати гелі, бальзами, мазі. На відкриті місця важливо наносити сонцезахисний засіб та не засмагати.
- Між походами до косметолога, щетину, що відростає, потрібно усувати виключно дозволеними способами.
На початку курсу епіляція виконується один раз на місяць. Цього достатньо, щоб випали відмерлі волоски та активізувалися нові. Далі часовий інтервал збільшують залежно від місцезнаходження епільованої зони та результатів. Але пропускати візити до косметолога не бажано, оскільки це призведе до збільшення кількості сеансів.
Переваги і недоліки
Виходячи з відгуків, лазерна епіляція зібрала безліч позитивних моментів. Вона проходить оперативно, зручно, без болю та без небезпеки. Курс з 8-12 походів у салон допомагає забути про небажану волосистість на кілька років, а якщо постійно робити підтримуючі процедури 1-2 рази на рік, то назавжди. Витрачені ресурси будуть компенсовані відсутністю витрат на бритви, шугаринг, воскові смужки.
У відгуках про епіляцію іноді описують побічні явища. Вони можуть виявлятися при невиконанні пацієнтом правил підготовки, недостатньої кваліфікації косметолога, неправильного налаштування апарату або його застарілості. Наприклад, за недостатньої потужності обладнання – зростає ризик відсутність результатів. А опіки часто бувають наслідком недавньої засмаги або прийому медикаментів, що підвищують чутливість до апаратного випромінювання. Доступна вартість лазерної епіляції у Києві на сайті epilaser.com.ua навряд чи можна віднести до мінусів. Щороку попит постійно зростає, а ціни падають.
Унікальна послуга дає можливість не просто усунути косметичний дефект, а кардинально покращити якість життя. Особливо це актуально для молодих дівчат, які страждають на комплекси від підвищеного оволосіння. Тоді лазерна епіляція стає єдиним методом стати більш красивішою, впевненою та привабливою.