КиївЗоо у травні: коли варто приходити, щоб звірі бігали та стрибали, а не спали наче опудала

Автор: Оксана Тупальська
10:22 11.05

Працівники зоопарку розвінчують міф, що поширився серед відвідувачів. Подейкують, що частина екзотичних тварин в КиївЗоо не справжні, а лиш опудала. Однак є час доби, коли «опудала» оживають, кажуть біологи.

КиївЗоо у травні: коли варто приходити, щоб звірі бігали та стрибали, а не спали наче опудала

Деякі звірі в теплу пору полюбляють поспати навіть удень. Відтак, влаштовуються зручно і виглядають наче неживі. Хоча насправді немає на території Київського зоопарку жодного муляжу тварин. Хіба розмальована у квіточки масайська жирафа, що зустрічає гостей на вході.

У нас крокодилові каймани непорушно висять у воді. І кажуть – це муляж. Але це не муляжі. Якщо вони нерухомі – це рептилії, які засинають. У зоопарку є багато видів плазунів, 3 види крокодилів, 14 видів змій, 5 видів різноманітних ящірок. Все це в наявності, експонується, живе, – розповідає провідний біолог-дослідник відділу акватераріуму КиївЗоо Оксана Мороз.

У так званому Острові тварин на вулиці експонуються хижаки – рисі, тигри і леви, а у внутрішніх приміщеннях живуть павуки, жаби, різноманітні змії і ящірки, крокодили.

Черепах дуже багато є. Водні черепахи, як далекосхідна китайська – вона дуже має чудернацький вигляд і полює на рибок. Їй сиплять рибок, а вона на них полює. Також є кайманова черепаха, грифова черепаха, вони великі і водні, – ділиться біолог.

У павільйоні Пустеля мешкають сухопутні.  Серед них черепахи, які називаються шпорові.

Вони найбільші. Вага самця – ми минулого року важили – 80 кг, а самиці 56 кг. Вони за розмірами тіла разом з ніжками і хвостиком приблизно 60 см. Але за рахунок панцира і внутрішньої будови мають таку вагу.

У останні 2 роки в КиївЗоо поселились багато врятованих тварин з місць бойових дій, про це зазначено на налыпках. 

Читайте також: У КиївЗоо облаштували нову оселю для врятованих папужок – з пішохідними доріжками, галявинами і гойдалками

@zookyiv Зустрічайте весну разом з Київзоо! Ведмеді вже гуляють у своїх оновлених угіддях та чекають вас у гості 💚 Одним із головних завдань сучасних зоопарків – створення для своїх мешканців умов, наближених до природніх. Цьогоріч до весняного пробудження ведмедів ми дооблаштували їх угіддя: встановили 2 питні фонтанчики, 4 гамачки, дерев’яну платформу для денного відпочинку, годівничку-барабан, альпійську гірку, а також досипали лісовий грунт, який рясно засадили кущами малини та фруктовими деревами. А також – облаштували спеціальну систему дощування. Ведмеді із захопленням сприйняли це оновлення, цілими днями досліджуючи територію. Тож глядачам іноді доводиться вишукувати клишоногих серед повалених стовбурів, кам’яних гротів та лісової зелені. Але прогулянки прогулянками, та жоден наш пухнастий велетень не відмовиться від ситного Ланчу, який вони смакують між 12:00 та 12:30. До зустрічі у Київзоо! #київськийзоопарк #кудипітикиїв #ведмедик #ведмідь #kyivzoo #зоопарк ♬ death bed – Hitsong_Capcut1

Після весняного потепління прокинулись зі сплячки ведмеді, стали рухливими:

Всі тварини утримуються у нас з урахуванням трьох основних компонентів (світло, їжа, вологість – прим.), а також враховується площа території, яка їм потрібна, щоб почувалися в комфорті і безпеці. У нас немає тварин в тісних клітках.

Коли ж краще приходити в зоопарк, щоб тварини не спали?

Відвідувати звірів рекомендують зранку, коли ті поснідають.

Вже теплі дні та з обіду багато тварин відпочиває, будуть ховатися і неактивні. Краще приходити з 10 ранку, коли відкривається зоопарк і спостерігати всіх активних хребетних тварин, і безхребетних. І птахів, і мавп. При вході є 3 ставки, які каскадом розташовані, в першому є чорні лебеді, в другому дружня група пеліканів, і в третьому красиві коропи коі різного кольору, близько 14 порід. Вони відрізняються за забарвленням.

Активні зранку багато копитних тварин, птахів та мавп. У великих вольєрах – ходять частина копитних, а ще слон, зебри, юна бегемотиха.

У березні “ВК” розповідав, що у КиївЗоо будували хатинки для тварин, працювали над емоційною стабільністю звірів та переводили слонів у нові апартаменти, де їх краще зможуть роздивитися відвідувачі.

Великий Київ у Google News

підписатися