Як повідомляється на Facebook-сторінці підприємства, необхідність перегляду тарифу зумовлюють кілька факторів, зокрема – здорожчання реагентів, для закупівлі яких потрібні суттєві кошти.
Так, за даними “Київводоканалу”, для очищення і знезараження води щомісяця витрачається більш ніж 1,5 тисячі тонн різних реагентів.
При цьому під час війни витрати на реагенти збільшились в рази, скаржаться комунальники. Мовляв, найбільш необхідні препарати здорожчали аж на 160%.
А все тому, що вітчизняні підприємства з виробництва необхідних речовин опинились на окупованій території, бойові дії порушили відпрацьовані логістичні ланцюжки. Тепер більшість реагентів доводиться закуповувати за кордоном, а це не тільки впливає на їх безпосередню вартість, а ще й потребує додаткових коштів та часу на доставку.
Та незважаючи на всі ці труднощі, Київводоканал продовжує забезпечувати якісне очищення і знезараження води, а також контроль на всіх етапах водопідготовки. Тож водопровідна вода у столиці відповідає всім нормам ДСанПіН і є безпечною”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: “Нафтогаз” визначився з тарифом на газ для населення: скільки коштуватиме газ ще рік
Нагадаємо, НКРЕКП ще кілька місяців назад збиралась переглянути тарифи на воду.