Як розповіли у “Київводоканалі”, нове обладнання дозволить фахівцям оперативно підбирати режими водопідготовки та дози реагентів залежно від сезонних коливань якості води у річці, ефективно вивчати напрацювання щодо новітніх методів і технологій знезараження та очищення води.
Застосовують установку зараз на Деснянській водопровідній станції, що забезпечує водопостачання 60% споживачів столиці.
У “Київводоканалі” пояснюють, що вода річки Десна в районі Києва має високу забрудненість органічними сполуками, залізом та марганцем. Щоб вивчити всі напрацювання щодо новітніх методів і технологій знезараження та очищення води, а також адаптувати їх до поточної якості води в Десні, знадобилось спеціальне обладнання.
За підтримки партнерів виготовили, встановили і запустили в роботу пілотну установку для моделювання технологій очищення і знезараження води, яка включає фільтрувальне, ємнісне та знезаражуюче обладнання, систему ультрафільтрації тощо.
Вона фактично є зменшеною копією реальних водоочисних споруд і дозволяє з великою точністю моделювати процес водопідготовки та підбирати нові технології.
Екологічні та кліматичні зміни показують щорічне погіршення якості води у річках, тому і технології водопідготовки постійно потребують коригування.
За потреби установка може бути вдосконалена, про це є домовленість із німецькими партнерами. Ми будемо використовувати комплексний підхід, адже заміна одного реагенту без зміни технологічних процесів може не дати бажаного результату. Кияни можуть бути впевнені, що рішення щодо модернізації Деснянської станції буде оптимальне і виважене”, – зазначив заступник генерального директора “Київводоканалу” зі стратегічної політики Дмитро Новицький.
За допомогою цього новітнього обладнання фахівці “Київводоканалу” проводитимуть дослідження і шукатимуть оптимальні рішення для подальшої модернізації Деснянської водопровідної станції, яка забезпечує водопостачання більшої частини столиці.
Читайте також: “Київводоканал” заговорив про перегляд тарифу на водопостачання
Нагадаємо, вже 40% води у Києві знезаражується без хлору, більш сучасними реагентами.