“Київтеплоенерго” отримало дозвіл на реструктуризацію боргу за газ для надійного проходження опалювального сезону.

Автор: Галина Ворона
11:52 06.10.2023

Київська міська рада погодила комунальному підприємству “Київтеплоенерго” здійснення реструктуризації за спожитий природний газ, що виникла за відповідними договорами з НАК “Нафтогаз”. Виконання цієї процедури дозволить стабілізувати фінансовий стан теплопідприємства, що є одним із ключових кроків для надійного проходження опалювального сезону.

“Київтеплоенерго” отримало дозвіл на реструктуризацію боргу за газ для надійного проходження опалювального сезону.
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє пресслужба КП “Київтеплоенерго”.

Як зазначається, реструктуризація боргу також сприятиме формуванню в “Нафтогазі” фінансової можливості придбання обсягів природного газу, зокрема тих, що необхідні для теплопостачання столиці взимку.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєв, виконання запропонованого механізму реструктуризації дозволить укласти теплопостачальникам відповідні угоди з “Нафтогазом”, розподіляючи фінансове навантаження на “Київтеплоенерго” в частині оплати боргу за газ.

Низка об’єктивних факторів вплинула на зростання рівня заборгованості теплопостачальних підприємств країни за спожитий газ, вартість якого зросла в рази. Зазначений механізм реструктуризації сприятиме більш ефективній взаємодії “Нафтогазу” та “Київтеплоенерго”. Адже попереду важкий опалювальний сезон. Тому з одного боку, це врегулює договірні відносити компаній та унеможливить ризики перебоїв у постачанні газу для потреб міста, з іншого – фінансово стабілізує КТЕ, яке матиме необхідний ресурс для проходження зими, враховуючи ризик пошкоджень інфраструктури внаслідок атак ворога”, – пояснив Петро Пантелеєв.

У КТЕ зазначили, що механізм реструктуризації заборгованості теплопостачальних і теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання й водовідведення затверджений відповідним Законом України № 1730.

Читайте також: Віталій Кличко: Київ на порозі дуже складного опалювального сезону

Нагадаємо, Київрада закликала уряд погасити борг перед Києвом у 6,8 млрд грн.

Великий Київ у Google News

підписатися