Київський вчитель та його вундеркінди щорічно отримують від 5 до 10 патентів на винаходи

Автор: Любава Лисичкіна
15:23 Сьогодні

Вихованець вчителя-науковці переміг у найпрестижнішому всесвітньому конкурсі Global Student Prize і став першим українським студентом в історії конкурсу, отримавши премію $100 000.

Київський вчитель та його вундеркінди щорічно отримують від 5 до 10 патентів на винаходи
Про тріумфи юних інженерів Київської МАН та їх легендарного наставника розповіли в Київській Малій академії наук учнівської молоді.
 
Мова йде про керівника секції «Технології виробництва» Київської МАН, завідувача лабораторії кріогенної техніки НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», лауреата премії Верховної Ради України, заслуженого учителя України Олега Козленка.
 
 Олег Володимирович понад 10 років працює керівником секції «Інженерія та матеріалознавство» Київської МАН. Протягом цього часу його вихованці здобули близько 100 перемог на міжнародних конкурсах науково-технічної творчості молоді, таких як: International Invention and Innovation Show (INTARG), Міжнародний фестиваль інженерної науки та технологій I-FEST* (Туніс), Genius Olympiad (США), Виставка молодіжних винаходів INOVA (Хорватія), Міжнародне шоу винаходів IWIS (Польща), Міжнародний конкурс інноваційних винаходів iCAN (Канада), International Exhibition of Inventions (Швейцарія), Malaysia Technology Expo (Малайзія) та інші.
 
Вихованець науковця Ігор Клименко переміг у найпрестижнішому всесвітньому конкурсі Global Student Prize. Він став першим українським студентом в історії конкурсу, отримавши премію $100 000. Ця перемога увійшла до топ-10 перемог України у 2022 році.
 
Щорічно винахідники, чиїм науковим куратором є Олег Володимирович, отримують від 5 до 10 патентів на винаходи. У 2023–2024 роках учні Олега Володимировича 17 разів здобували перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах науково-технічної творчості молоді.
 
Серед них: 
 
  • Анастасія Беркета (наукова робота «Покращення аеродинамічних властивостей літаків та БЛА залежно від форми стабілізатора з модифікованим крилом») — срібна нагорода на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, почесна відзнака на Genius Olympiad Ukraine.
  •  Платон Большаков (наукова робота «Мобільний захист військової техніки від безпілотників») — III місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.
  •  Роман Здоровило (наукова робота «Пристрій для проходження замінованих територій») — III місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, автор розробки «Чоботи-павуки», спрямованої на захист нижніх кінцівок людей, які займаються розмінуванням територій.
Всі вони – випускники Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ».
 
Відомо,  на Київщині з’явиться новий завод зі виробництва скла: крок до відбудови України.

Великий Київ у Google News

підписатися