Київський суд засудив “орденоносця” Царьова до 12 років в’язниці

Автор: Володимир Хлєбников
15:10 03.05

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок колишньому народному депутату від Партії регіонів, екскандидату в президенти України Олегу Царьову – 12 років позбавлення волі. Також суд просить президента позбавити Царьова ордена “За заслуги”.

Київський суд засудив “орденоносця” Царьова до 12 років в’язниці

Про це 3 травня повідомив “Судовий репортер”.

Суд визнав Олега Царьова винним за ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 109 КК України: публічні заклики до умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, а також у публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням засобів масової інформації.

Йдеться про висловлювання Царьова під час президентської виборчої кампанії у квітні-травні 2014 року. Зокрема, в ефірі “Громадського телебачення”, “Росія 24” і російського “1 каналу”.

Царьов критикував події Майдану і називав нову владу нелегітимною, наполягав на необхідності надання російській мові статусу державної, а також пропагував ідею децентралізації влади аж до створення “Федеративної республіки Новоросія”, куди, на його думку, мали б увійти Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Одеська, Запорізька, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Читайте також: Незнання та зверхність. Вис*р Новгородцева про українську мову виявив глибинні причини російського шовінізму

Серед доказів протиправної діяльності ексрегіонала – свідчення двох колишніх держохоронців, які супроводжували його під час перевиборчої кампанії 2014 року, а також відеозаписи програм за участі політика та їх розшифровки і лінгвістичні експертизи.

Суд також звернувся до президента Володимира Зеленського із поданням щодо позбавлення Царьова ордена “За заслуги” ІІІ ступеня. Цей орден він отримав у 2011-му від тодішнього президента Віктора Януковича.

Царьов після скоєння кримінального правопорушення продовжив антиукраїнську діяльність… Зокрема, за умов розв’язання політичним керівництвом Російської Федерації агресивної війни проти України, яка триває з 2014 року і перейшла в фазу справжнього геноциду української нації із проявами знущання і насильства над цивільними, включно з дітьми і жінками… Згідно з загальнодоступними даними зі ЗМІ, приймав активну участь спільно з російськими військовими у заходах, прикриваючись благодійною місією у формі псевдодопомоги жителям Київської області… Коли російські військові знищували все, що було живого на території України.

Враховуючи відсутність в обвинуваченого загальноетичних та загальноприйнятих людських засад в частині поваги до державних інституцій і також держави Україна в цілому. Незважаючи на етнічне українське походження і певний досвід державної служби, суд просить позбавити державної нагороди“, – йдеться у рішенні суду.

Читайте також: Кремлівського пропагандона Соловйова оголосять у міжнародний розшук

Що передувало. Ще у квітні 2014-го прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження щодо посягання нардепом Царьовим на територіальну цілісність країни. Тоді реакція прокуратури була пов’язана з публічними виступами Царьова під час масових заходів, а також у ЗМІ, де він “закликав до роз’єднання країни, посягав на територіальну цілісність держави та висловлював сепаратистські наміри“.

Шевченківський суд Києва розглядав цю справу з 2016 року заочно, оскільки колишній нардеп втік за межі України і перебував у розшуку.

У березні 2022 року Царьов прибув у Київську область разом із російською армією, а також закликав Юрія та Олександра Вілкулів здати Кривий Ріг російським окупантам.

Після цього Олегу Царьову повідомили ще одну підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності.

За даними слідства, народний депутат IV-VII скликань неодноразово публікував у соцмережах заклики до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

За таку діяльність у період воєнного стану Царьову може загрожувати довічне позбавлення волі.

Як писав “ВК“, від початку війни в Києві 13 особам повідомили про підозру в держзраді та колабораціонізмі.

Великий Київ у Google News

підписатися