Київський ринок оренди впав: винаймати квартиру можна за 100 доларів

Автор: Любава Лисичкіна
19:40 18.05

Кількість оголошень про оренду квартир у Києві зросла з 4 тис у середині лютого до 12 тис у середині травня.

Київський ринок оренди впав: винаймати квартиру можна за 100 доларів

Як ідеться у матеріалі УП, кількість оголошень зросла втричі і щодня додаються ще по тисячі оголошень про оренду квартир.

За даними агентства нерухомості “Благовіст”, з початку війни вартість оренди квартир у Києві знизилася на 30-40% у дорогому сегменті і на 20-25% – у низькому. Сайт оголошень з нерухомості Dom.ria зафіксував падіння вартості оренди однокімнатних та двокімнатних квартир у сегментах “економ” та “комфорт” до 45-60% від рівня довоєнних цін, трикімнатних – до 50-55%.

“Порівняно з квітнем ціни в травні майже не змінюються. Попит зростає набагато повільніше за пропозицію. У Києві дуже багато пропозицій за цінами, нижчими на 50% від довоєнних”, – пояснює експерт Анатолій Топал.

За даними Dom.ria, у травні 2021 року мінімальний поріг оренди однокімнатної квартири становив 3,9 тис грн, зараз пропозиції стартують від 3 тис грн.

Рік тому мінімальна вартість оренди двокімнатної квартири становила 6,2 тис грн, зараз – 4,5 тис грн. Мінімальна вартість оренди трикімнатної квартири за рік опустилася із 7,4 тис грн до 6 тис грн.

 

“Квартири високого цінового сегменту – понад 2 тисячі доларів – не користуються попитом. У той же час власники не хочуть знижувати ціни і чекають на відновлення попиту”, – каже генеральна директорка АН “Благовіст” Олена Бібєрова.

Топал зауважує, що є сегмент людей, які здають квартири за комунальні платежі і нагляд за тваринами.

Експерт з нерухомості  очікує зростання і попиту, і пропозиції орендних квартир. Це як наслідок того, що люди масово повертаються до Києва. Багато хто винаймає квартири на час ремонту та відновлення розбитого житла в передмісті. Буде потік переселенців з областей, де ведуться активні бойові дії.

При цьому пропозиція житла зросте завдяки українцям, які найближчим часом не планують повертатися до Києва. За словами експерта, у найближчі пів року пропозиція вдвічі-втричі перевищуватиме попит, що не сприятиме зростанню цін.

Відомо,  під Києвом збудують пілотне містечко для переселенців.

Великий Київ у Google News

підписатися