Київський лінгвістичний університет виступає проти “злиття”

Автор: Любава Лисичкіна
11:17 15.09

Він був створений у 1948 році, а отже, його історія налічує 76 років. Випускники Університету працюють у багатьох країнах світу, а сам вуз не має принципових фінансових проблем.

Київський лінгвістичний університет виступає проти “злиття” Фото: Фейсбук КНЛУ

Про це ідеться у петиції  №41/007145-24еп на сайті Кабміну.

У зверненні до Уряду зазначається, що Київський національний лінгвістичний університет (КНЛУ) – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який спеціалізується на викладанні іноземних мов. Він був створений у 1948 році, а отже, його історія налічує 76 років. Випускники Університету працюють у багатьох країнах світу, зокрема в дипломатичних і торговельних представництвах нашої держави за кордоном, у закладах середньої загальної і вищої освіти в усіх регіонах України. КНЛУ має свої навчальні корпуси, достатню для студентів кількість місць у гуртожитках.

Протягом 2022–2024 років Університет успішно пройшов планову акредитацію усіх освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти. Попри незначене зменшення кількості студентів у 2024 році з огляду на цілком очевидну причину – воєнний стан в Україні, загалом кількість вступників в останні десять років залишається стабільною, а в 2023 році навіть спостерігалася тенденція до її зростання.

“Університет не має принципових фінансових проблем, які унеможливили б його подальше існування, у повному обсязі сплачує заробітну плату, не має заборгованості перед державним бюджетом, а отже, має цілком очевидну перспективу не лише для подальшого автономного функціонування, але й до розвитку”, – ідеться у петиції, яка закликає зберегти навчальний заклад, який наразі, як пишуть автори звернення, мають приєднати до певного іншого закладу освіти.

Зокрема, авторка петиції говорить, що водночас протягом останніх місяців проти КНЛУ почали вчинятися приховані дії, спрямовані на його ліквідацію. Після закінчення терміну перебування на посаді ректора Університету проведення виборів ректора було відтерміновано на період після завершення правового режиму воєнного стану. 

У зверненні до Уряду ініціаторка звернення, підтримати яке просять у соцмережі КНЛУ, просить зберегти Київський національний лінгвістичний університет та зобов’язати Міністерство освіти і науки України в найкоротші терміни провести вибори ректора.

Станом на 14 вересня петицію підписали 7 016 людей з 25 000 необхідних підписів.

Варто нагадати, що  у січні 2024 року МОН повідомили, що розробили законопроєкт про реформу вищої освіти, в результаті якої кількість вишів має зменшитися до близько 100 з огляду на зменшення кількості випускників шкіл.

До слова, “ВК” писав про те, що Державний університет інфраструктури та технологій буде реорганізовано.

Великий Київ у Google News

підписатися