Київський кардіохірург пройшов стажування в унікальному центрі хірургії аорти в Японії

Автор: Любава Лисичкіна
22:16 22.02

Kawasaki Aortic Center, Kawasaki Saiwai Hospital, є одним з декількох світових лідерів в галузі хірургічного лікування патології аорти, а саме її торако-абдомінального відділу. Сьогодні цей госпіталь оперує найбільшу кількість пацієнтів зі складною патологією аорти в Японії і світі. Тільки за 2023 рік на базі центру хірургії було виконано 600 відкритих втручань на аорті різного ступеню складності.

Київський кардіохірург пройшов стажування в унікальному центрі хірургії аорти в Японії

Про це розповіли у Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії.

Сергій Варбанець, завідувач відділення хірургічної патології серця та судин, заслужений лікар України, к.мед.н., отримав запрошення для проходження стажування особисто від президента госпіталя доктора Shin Yamamoto – легендарної особистості.

Близько 25 років тому, після стажування в хірургічному центрі лікування аорти в Техасі, США, під керівництвом професора D. Cooley та професора Dj. Coselly, доктор S. Yamamoto розпочав у Японії програму хірургічного лікування аневризм торакоабдомінального відділу аорти. З плином часу ця програма стала найуспішнішою не тільки в Японії, а й у світі.

 Аневризма торакоабдомінального відділу аорти визначається як одночасне ураження низхідної частини грудної та черевної аорти і становить від 5% до 10% всіх аневризм грудної аорти. Доктору S. Yamamoto вдалося створити як вкрай важливі протоколи і деталі всього лікувального процесу так і унікальну систему тренінгу та підготовки хірургів.

Стажування та навчання українця здійснювалося під безпосереднім контролем учнів доктора S. Yamamoto.  Під час хірургічних операцій було отримано безцінний досвід хірургічного лікування комплексних форм патології грудного, черевного та торакоабдомінального відділів аорти.

Набуті знання безумовно послужать розвитку надскладного напряму хірургічного лікування комплексних форм патології аорти не тільки в нашому центрі, а й загалом у країні. 

Відомо, київські хірурги провели трансплантацію чоловіку з важкою серцевою недостатністю.

Великий Київ у Google News

підписатися