Про це у своїй заяві повідомив директор Інституту Володимир Різун.
Він зазначив, що запропонована фондом “Human Right Foundation” зустріч студентів з “осознавшей свою вину” московською журналісткою Овсянніковою свідчить про те, що “деякі міжнародні організації не відчувають межі між добром і злом, військовою спецоперацією і війною на винищення цілого народу в сучасній Європі”.
Різун порівняв таку ініціативу із зустріччю з гарним німецьким журналістом у Москві під час звірств гітлерівців у СРСР або ж із проведенням діалогів і дискусій з представниками німецької еліти як рівноправними після перемоги СРСР над нацистською Німеччиною.
Читайте також: Іноземним журналістам суттєво збільшили строк перебування в Україні
“Москвія знищила себе як інтелектуальний партнер, співрозмовник на віки. Так, серед вовчої зграї знайдеться гарний вовк, але це не відміняє вовчої натури цілої зграї, яка на 80% підтримує свого вожака на ґвалтування дітей, знищення жінок і похилих людей, мародерство, стирання з лиця землі шкіл, лікарень, церков, музеїв”, – підкреслив Різун у своєму зверненні, на яке посилається LB.ua.
Директор Інституту журналістики запропонував правозахисниці Еммі Карр, директору з гуманітарних питань Фонду з прав людини, співпрацю в поширенні у світі правди про український народ.
Як повідомлялося, раніше фонд “Human Right Foundation” звернувся до ректора КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова з проханням посприяти зустрічі студентів Інституту журналістики з Мариною Овсянніковою на тему “Сучасні стандарти журналістики як засіб протидії фейкам та пропаганді в інформаційних війнах”.
Довідково. Марина Овсяннікова на початку березня під час прямого ефіру програми “Время” зайшла в студію з плакатом “Ні війні”. Відео фрагменту трансляції було опубліковано на YouTube. Пізніше росіянка звільнилася з пропагандистського каналу.
За даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Овсяннікова нині активно використовується в інформаційно-психологічних операціях Росії. Зокрема, вона отримала визнання та кредит довіри на Заході, використовуючи це реноме для просування на західну аудиторію наративу про “необхідність” зняття з РФ санкцій.
Пізніше оргкомітет німецької Премії ЗМІ за свободу (Freiheitspreis der Medien) змінив рішення щодо цьогорічних лавреатів. Нагороджувати редакторку російського пропагандистського “Первого канала” Марину Овсяннікову німці передумали.
Читайте також: Розправа над журналістом під час війни від “Слуг” – Бутусов звертається до Міноборони та ЗСУ