Прототипом ілюстрації стало фото киянки Тетяни Блізняк, яка годувала немовля в метрополітені, переховуючись від російських снарядів.
“Мадонна з Київського метро тепер є покровителькою однієї з католицьких парафій в Неаполі“, – повідомляється на сторінці “Global Ukraine” у Facebook.
Біля зображення киянки, яка годує немовля у столичній підземці, горять свічки та стоять квіти, здебільшого жовто-блакитні.
Maksym Verbelchuk
Історія картини та прототип Мадонни
Авторка малюнка – дніпрянка Марина Соломенникова. Вона випадково побачила фотографію жінки в метро Києва, яка годує немовля, сидячи на підлозі. Знімок надихнув її намалювати картину, яка була б символом усіх українських матерів, які мусять ховатися від російських обстрілів у бомбосховищах.
Ілюстрація з’явилася на початку березня й одразу стала відомою у соцмережах. Самій художниці написав автор фото – угорський фотожурналіст Андраш Фьольдеш. З коментарів у соцмережі художниця дізналася, що героїня на фото – 27 річна киянка Тетяна Блізняк.
“Таня дивовижно добра і позитивна людина. Коли фотограф робив те її фото, вона з чоловіком, дитинкою і собакою ховалися від бомбардування і ночували в метро. Таня каже, що вона в шоці через те, що таким чином стала популярна. А мені особисто дуже приємно, що ми знайшли один одного – і я, і фотограф, і Таня Блізняк“, – розповіла художниця, слова якої наводить РБК-Україна.
Читайте також: “Азовці” показали символ стійкості Маріуполя (ФОТО)
Сама киянка розповідала ЗМІ, що їхати з Києва із тримісячною донькою вирішили у перший день війни – 24 лютого. Втім, на потяг квитків не було, тож першу ніч довелося спати вдома в коридорі. На другу з чоловіком, дитиною та собакою рушили в укриття – до найближчої станції метро. Там було холодно, але вже не так страшно.
“У нас була ковдра – ми її просто на підлогу постелили, і так на підлозі я й сиділа. Дитина прокинулася, поки ми були в дорозі. Я якраз сіла її годувати“, – розповіла Тетяна Блізняк.
Ілюстрацію Марини Соломенникової опублікував консультант ватиканського секретаріату у справах комунікацій Джеймс Мартін. Цю та кілька десятків інших своїх робіт на тему війни в Україні художниця виставила на міжнародну платформу. Зароблені кошти передає на потреби армії.
Фото молодої українки з дитиною у метро надихнуло художників у всьому світі.
Дивіться також: Вкрадене дитинство. Пандуси в метро служать гірками для маленьких киян