Київському фунікулеру – 116! Кілька фактів про іменинника

Автор: Марія Супрун
12:43 07.05.2021

Сьогодні київський фунікулер святкує день народження – йому виповнюється 116 років. Хоча він має найкоротший маршрут з-поміж усього міського транспорту – всього 222 метри – але це ж не просто підйомник, а ще і одна із головних туристичних принад Києва. 

Київському фунікулеру – 116! Кілька фактів про іменинника

Саме 7 травня 1905 року відбувся випробувальний для будівельників і механіків пуск Михайлівського електричного канатного підйому. Вже наступного дня, 8 травня, почалося перевезення перших пасажирів.

Вже понад століття київський фунікулер дає можливість помилуватися киянам та туристам столиці панорамою Подолу, річковим вокзалом на Дніпрі та Трухановим островом. Як народжувалась “канатка”, що стала гордістю столиці – читайте тут.

Столичний фунікулер щороку перевозить майже 3 мільйони осіб і є другим за протяжністю в Україні після одеського. Крім того, він вважався трамвайним маршрутом і мав номер до середини 1930-х, а також перевозив пасажирів і під час німецької окупації впродовж 1941-1943 років.

Також лінія фунікулера початково була коротшою внизу на 38 метрів: на Олександрівській вулиці на Подолі (нині – вулиця Петра Сагайдачного), де тепер розташована нижня станція, були приватні садиби, з власником яких вирішити питання відкупу власності не вдалося.

Щоб фунікулер працював, щодня на роботу має вийти машиніст, контролери, слюсарі, прибиральники, мийники рухомого складу, адміністративний персонал і охорона. Всі вони, як вагони фунікулеру на рейках, не можуть функціонувати один без одного.

Зазначимо, що фунікулер Києва і його команда — єдине ціле з 1905 року. 150 рейсів на день та тисячі задоволених людей, які безпечно добираються з Подолу до “верхнього” Києва. “ВК” вирішив познайомити вас з цими героями великого міста. Фунікулер ви 100% юзали, але навряд чи знаєте реалії роботи команди. Вони, насправді, нетипові! Кілька фактів про київський фунікулер та його героїв, яких ви точно не знали.

Нагадаємо, фунікулер отримає “обновку” за 6,5 млн євро.

Киев снег Фуникулер

Великий Київ у Google News

підписатися