Київські волонтери готують для захисників сухі борщі, супи, розсольники

Автор: Галина Ворона
14:11 07.07.2022

У Києві волонтери роблять сухі борщі, фасують їх в упаковки і передають на передову захисникам. Такий борщ не потрібно варити – достатньо лише залити окропом.

Київські волонтери готують для захисників сухі борщі, супи, розсольники

Про це пише ТСН.

Таку ідею київські волонтери перейняли у колег з Коломиї, які першими почали готувати сухий борщ, та додали в “меню” зелений борщ, гороховий, грибний суп та розсольник.

Спочатку до виробництва були залучені не більше 5 людей які працювали на маленькій кухні.

Зараз уже 150 – 200 людей у нас сушать овочі по Києву і Київській області. Передають нам, ми збираємо, мелемо, дрібнимо, фасуємо“, – розповідає координаторка групи “Борщ для ЗСУ” Тійна Коротаєва.

Селяни передають м’ясо і зелень, фермери – овочі. Допомагають волонтери і підприємці. Приміщення на одному зі столичних ринків їм теж надали безкоштовно.

Це такий великий мурашник. Кожен, хто про нас дізнається, кожен хоче чимось допомогти, зараз допомагає дуже багато людей“, – кажуть волонтерки.

У березні вони починали зі ста упаковок, а нині наростили свої потужності. І сьогодні беруться побити власний рекорд – нафасувати півтори тисячі упаковок, а це 9 тисяч порцій борщу.

Будемо фасувати ще більше, аби були продукти. Дуже багато розходується, бо на одну фасовку, наприклад, на 500 пакетів треба 200 кілограмів сирого м’яса, 300 кілограмів сирої капусти“, – кажуть у групі.

Рецептуру сухого борщу розробила Ганна Янковець. У 2014-му жінка була вимушена покинути рідний Донецьк. А з початку повномасштабного вторгнення їй довелося виїжджати вже з Києва. І щойно приїхала до Коломиї, одразу взялася за борщ для українських захисників.

До кожного пакування вкладають дитячі малюнки. Наступного дня всі ці коробки вже поїдуть на Схід, а волонтерки одразу ж візьмуться готувати наступну партію на передову.

Читайте також: На антарктичній станції “Академік Вернадський” є понад 30 рецептів борщу

Нагадаємо, на початку липня ЮНЕСКО дерусифікувало український борщ, включивши його у свій перелік культурної спадщини.

Великий Київ у Google News

підписатися