Київські митники зупинили пересилку в США 75 старовинних пам’яток

Автор: Роксана Христич
15:06 05.06

Київські митники зупини незаконне пересилання за межі України предметів старовини. Мешканець Чернігівщини хотів переслати до США бронзові підвіски-амулети підгірцевської культури та доби Русі.

Київські митники зупинили пересилку в США 75 старовинних пам’яток Фото: Київська митниця
Світлодіодне освітлення

Київські митники не дали мешканцю Чернігівщини пересилання за межі України 75 предметів старовини, які мають культурну цінність.

Про це повідомляє Київська митниця. 

Митники направили їх на експертизу до Національного музею історії України.

 Фахівці визначили, що всі предмети — автентичні зразки підгірцевської (V-III ст. до н.е.) та черняхівської культур (ІІІ-початок V ст.), домонгольські артефакти, поширені на території Русі (Х-ХІІІ ст.), та предмети доби Середньовіччя (XV-XVII ст.).

«Зразками автентичних пам’яток підгірцевської культури є бронзові підвіски-амулети. Черняхівська культура представлена прикрасами. Доба Русі — прикрасами та предметами особистого благочестя. До Середньовіччя ж та Ранньомодерної доби належить свинцева товарна двостулкова пломба – автентичний зразок західноєвропейського торгівельного інвентарю», — розповідають у митниці. 

Всі зразки є предметами археології, експерти визнали їх культурну цінність. Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам не надали. 

Артефакти передали на склад митниці. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися