Київські митники виявили у посилці до Польщі цінні старовинні монети

Автор: Марина Максенко
14:52 12.01.2023

Київські митники під час перевірки міжнародного поштового відправлення виявили 18 старовинних монет. Згідно з висновком фахівців, до Польщі намагалися відправити артефакти, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

Київські митники виявили у посилці до Польщі цінні старовинні монети
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Київської митниці.

“Дев’ять монет часів Речі Посполитої, сім монет часів Королівства Польського, Великого Князівства Литовського, Королівства Пруссія, а також дві монети часів Російської імперії, виготовлених для Польщі, київські митники виявили у міжнародному поштовому відправленні”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед виявлених монет є “гріш”, “півторак”, “потрійний крейцер”, “солід”, “2 гроша”, а також “півгроші”, “подвійні денарії” та “злоті”. Монети відправив до Польщі адресант з Луцька.

Як повідомили митники, згідно з висновком фахівців Національного музею історії України, “денарій” Ядвіга Анжуйська 1384-1386 року, “півгріш” Сигізмунд І Старий 1523 року, “потрійний крейцер” Сигізмунд ІІІ Ваза 1616 року та “солід” Ян ІІ Казимір 1652 року – мають культурну та історичну цінність.

Всі інші монети мають історичну цінність, як зразки грошового обігу, що перебували у вжитку і вийшли з обігу.

“Без відповідного свідоцтва Міністерства культури України, вивезення історичних та культурних цінностей через митний кордон заборонено. Оскільки даного документу митникам надано не було, стосовно відправника Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Монети вилучено”, – повідомили у Київській митниці.

Великий Київ у Google News

підписатися