Київські митники виявили 200-річну Біблію у міжнародному відправленні

Автор: Галина Ворона
12:51 21.03.2023

Київські митники вилучили Біблію, надруковану 1819 року у міжнародному відправленні. 200-річне видання намагались переслати до Канади як звичайну книгу.

Київські митники виявили 200-річну Біблію у міжнародному відправленні
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли на Facebook-сторінці Київської митниці.

Як з’ясувалося, виявлена під час митного контролю великого формату Біблія надрукована старослов’янською мовою в санкт-петербурзі у 1819 році і містить 1204 сторінки тексту.

Книга є російським стереотипним масовим виданням ХІХ століття (вже не стародрук).

На першій сторінці книги зазначено, що вона надрукована за повелінням імператора Олександра І з благословення синоду. Зокрема, йдеться й про те, що видання здійснено з деякими виправленнями тексту “тщательнее и вернее от преждепечатанной” у 1663 році першої Біблії, виданої в московській державі.

Основним джерелом її стала Острозька Біблія.

За висновками експертів Національної бібліотеки України імені І. І. Вернадського, як і будь-яка Біблія, об’єкт експертизи становить історико-культурну цінність, а для його вивезення за кордон потрібне відповідне Свідоцтво, видане Міністерством культури України.

Таких дозвільних документів при митному оформленні надано не було. Відтак Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст.473 Митного кодексу України.

Біблію вилучено.

Читайте також: Не склали руки. Мінцифри налаштоване “дотиснути” розмитнення автівок в “Дії”

Нагадаємо, експосадовець столичної митниці викрав зі складу товарів на 41 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися